ננוקס פרסה 20 מערכות רנטגן בארצות הברית

29 מאי, 2024

החברה גם צפויה לקבל שיפוי ביטוחי ראשון. החברה ביצעה עדכון מרחוק כחלק משדרוג המערכות לפרוטוקולים נוספים של סריקה

חברת ננוקס (Nanox) דיווחה אתמול (ג'), במסגרת פרסום הדו"ח לרבעון הראשון של 2024, כי שלחה כבר 20 מערכות רנטגן לשוק האמריקאי, חלקן כבר מותקנות ונמצאות בשימוש וחלקן בשלבי התקנה. עוד עדכנה החברה כי חברת ביטוח רפואי ראשונה צפויה לספק שיפוי ביטוחי לסריקות במערכת, וזהו ציון דרך חשוב עבור חברת מכשור רפואי, שאימוץ המערכת שלה תלוי במידה רבה בהיקף הכיסויים הביטוחיים.

בשיחת הוועידה עם משקיעים לאחר פרסום הדו"ח, סיפר מנכ"ל החברה ארז מלצר, כי החברה פיתחה פרוטוקולים נוספים לשימוש במערכת, כדי לאפשר לרופאים להשתמש בה לצורך יותר פרוצדורות ויותר תנוחות, וכי השינויים הללו הוטמעו במערכות באמצעות עדכון תוכנה מרחוק (OTA), ללא צורך בהתאמות פיזיות באתר. לדברי המנכ"ל מלצר, הדבר המחיש יתרון משמעותי של מערכת הרנטגן הדיגיטלית.

בתחילת אפריל דיווחה ננוקס על הסכמים עם שתי מפיצות בדרום קוריאה, ובחברה מקווים כי הפעילות בדרום קוריאה תסייע לה לחדור לכל השוק האסייאתי. בדרום אמריקה, פועלת החברה במקסיקו, צ'ילה ופרו, ובגאנה וקמרון באפריקה.

הכנסות החברה ברבעון הראשון הסתכמו ב-2.6 מיליון דולר, בהשוואה ל-2.4 מיליון דולר לפני כשנה. ההכנסות מתחום הסריקות, שעדיין נמצא בשלבים ראשוניים של מסחור, נאמדו ברבעון הראשון ב-48 אלף דולר. ההפסד הנקי עמד על 12.2 מיליון דולר, לעומת 11.8 מיליון דולר בשנה שעברה. בקופת המזומנים של החברה כ-73.3 מיליון דולר.

ננוקס פיתחה מכשיר דימות המבוסס על ייצור קרני רנטגן באמצעות רכיב MEMS במקום באמצעות מנורת להט, שחימומה מביא לפליטה של אלקטרונים. המערכת “הקרה” של ננוקס מהווה שינוי פרדיגמה לעומת מערכות הדימות ה”חמות”. להערכת החברה, הטכנולוגיה החדשה מאפשרת לייצר מערכות דימות ניידות ונגישות יותר במחיר נמוך יותר בהשוואה למערכות אחרות בשוק ובמודל שירות (SaaS).

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: דוחות רווח , חדשות , מכשור רפואי

פורסם בתגיות: ננוקס