מערכת ההגנה מפני כטב"מים של סנטריקס תיפרס בבסיסים צבאיים באירופה

29 מאי, 2024

היקף החוזים: 10 מיליון דולר. מבוססת על טכנולוגיית סייבר המאפשרת לפענח וליירט את תשדורות RF. "השוק מכיר ביעילות הטכנולוגיה"

חברת סנטריקס (Sentrycs) דיווחה היום (ד') כי חתמה על מספר עסקאות אסטרטגיות, בהיקף של 10 מיליון דולר, לאספקה של מערכות הגנה מפני כטב"מים ורחפנים. המערכות ייפרסו במספר בסיסים צבאיים באירופה. בחברה מציינים כי אחד הגורמים שהאיצו את פריסת מערכות ההגנה הוא המלחמה באוקראינה, שהמחישה את האיום הנשקף מרחפנים ככלי תצפית ותקיפה.

המערכת של סנטריקס עושה שימוש בטכנולוגיית Protocol Analysis הלקוחה מעולמות רשתות התקשורת והסייבר. טכנולוגיה זו מאפשרת ליירט ולפענח את תשדורות ה-RF בין המפעיל לרחפן ובבקר הטיסה של הרחפן – וכך ללמוד במדויק, על סמך התקשורת הפנימית של הרחפן, על מיקומו ומהירותו וכן את המספר הסידורי שלו.

במידה ומדובר ברחפן שאינו מורשה לטוס במרחב, המערכת מנתקת את התקשורת בין הרחפן למפעיל ו"משכנעת" את בקר הטיסה כי היא המפעיל האמיתי, מה שמאפשר לה לנווט את הרחפן ולהנחיתו בבטחה באזור ייעודי.

המערכת מיועדת גם למרחבים אזרחיים ואורבניים, והיא עברה בהצלחה מבדקים מטעם ה-FAA וה-DHS. אחד מיתרונותיה הוא בעלותה הנמוכה ובפשטות הפעלתה בהשוואה למערכות הגנה מפני רחפנים המתבססות על טכנולוגיות צבאיות. מנכ"ל סנטריקס, יואב זלצמן, אמר כי הזכייה בחוזים הללו מבטאת הכרה משמעותית מצד השוק ביכולות של טכנולוגיית החברה. "אנחנו שמחים לתרום לביטחון של בנות בריתנו".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , רחפנים , תעופה וביטחון

פורסם בתגיות: סנטריקס , רחפנים