סיקורסקי, BAE וניסאן רכשו את מדפסת F3300 של סטרטסיס

2 יוני, 2024

המדפסת הושקה בסוף 2023 ומיועדת לייצור סדרתי, ועל כן ההכנסות החוזרות ממנה גבוהות יותר. בעבר גם טויוטה רכשה את המדפסת. "ההזמנות התעלו על ציפיותינו"

בתמונה למעלה: מדפסת F3300 החדשה של סטרטסיס

יצרנית מדפסות התלת-מימד סטרטסיס (Stratasys) חשפה, במסגרת פרסום הדו"ח הרבעוני, שחברת BAE הנחשבת לקבלנית הביטחונית הגדולה באירופה, יצרנית המסוקים Sikorsky שבבעלות לוקהיד מרטין, ויצרנית הרכב ניסאן (Nissan) רכשו את מדפסת הייצור החדשה מדגם F3300 שהחברה השיקה בסוף 2023. המדפסת מיועדת לבצע משימות ייצור סדרתי של חלקים ומבנים בטכנולוגיית FDM. הרוכשות החדשות מצטרפות לטויוטה, שהיתה הלקוחה הראשונה שרכשה את המערכת עם השקתה.

מדפסת F3300 מדפיסה במהירות חלקים מחומרים פולימריים. סטרטסיס הערכיה שהיא מהירה פי שניים מכל מדפסת FDM פולימרית הקיימת בשוק, ומספקת חיסכון של 45% בעלויות ייצור החלקים. המדפסת מצוידת בריבוי חיישנים המסייעים בבקרת האיכות ובשמירה על עקביות הייצור. מדובר במערכת שיש לה חשיבות מיוחדת באסטרטגיה העסקית של סטרטסיס: מאחר שהיא מיועדת לייצור המוני, ההכנסות החוזרות ממנה בעקבות מכירת חומרי גלם להדפסה צפויות להיות רבות יותר.

מנכ"ל סטרטסיס, יואב זייף, סיפר בשיחת הוועידה לאחר פרסום הדו"ח הרבעוני: "צבר ההזמנות של F3300 הוא חזק, עם עניין ומעורבות גוברים. ההזמנות במחצית הראשונה של 2024 עלו על הציפיות שלנו". האסטרטגיה שמאחורי המוצר משתקפת גם במשקל הגובר של מכירות חומרי הדפסה בתמהיל ההכנסות של החברה: רבעון הראשון 2024 היא רשמה הכנסות שיא של 66.3 מיליון דולר ממכירות חומרי הדפסה, גידול של 9.6% בהשוואה לרבעון הקודם. ברבעון הראשון רשמה סטרטסיס הכנסות של 144.1 מיליון דולר, ללא שינוי בהשוואה לרבעון המקביל ב-2023.

כלומר ההכנסות ממוצרים מתכלים (consumables) כבר מהווה כמעט ממחצית מכלל הכנסותיה, שינוי הדוחף גם בשיפור בשיעור הרווחיות. בשורה התחתונה, החברה דיווחה על הפסד נקי של 26 מיליון דולר (GAAP) והפסד נקי Non-GAAP בהיקף של 1.7 מיליון דולר. החברה מעריכה שהתנאים המקרו-כלכליים מפחיתים את היקף ההשקעה של חברות בציוד (Capex), ומאמינה כי כאשר ישתפרו התנאים הדבר יוביל לתנופה מחודשת בצמיחת החברה.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: 3D-Printing , דוחות רווח , חדשות

פורסם בתגיות: סטרטסיס