מאיצי ה-AI של Hailo נכנסים ל-Raspberry Pi

5 יוני, 2024

שתי החברות פיתחו ביחד את תוסף הבינה המלאכותית למחשבי Pi 5 החדשים, המתבסס על מאיץ Hailo-8. זוהי הצלחה עצומה להיילו התל אביבית, ובשורה למיליוני מפתחים, תלמידים וחובבי טכנולוגיה בכל העולם

בתמונה למעלה: תוסף ה-AI על כרטיס Pi 5 ולצידו בהגדלה מודול ההאצה של היילו

חברת היילו (Hailo) התל אביבית תספק את מאיצי הבינה המלאכותית (AI accelerators) לערכת Raspberry Pi AI, שהיא תוסף הבינה המלאכותית למחשבי Pi 5 של חברת Raspberry Pi הבריטית, אשר הושקו בסוף 2023. חברת Raspberry Pi בחרה את מודול ההאצה Hailo-8L M.2, אשר מספק ביצועי הסקות בעוצמה של 13 טרה פעולות בשנייה (TOPS). כאשר ערכת ה-AI מורכבת על לוח האם של Pi, ניתן להריץ מיידית יישומים המבוססים על רשתות נוירוניות, כמו למשל עיבוד תמונה בזמן אמת. הוא משתלב באופן מלא בתוכנת המצלמה של Raspberry Pi  ותומך במגוון רחב של יישומים באמצעות חבילת התוכנה של היילו.

שיתוף הפעולה עם Raspberry Pi מייצר להיילו חשיפה גדולה מאוד בשוק ומהווה הוכחה לבשלות הטכנולוגית שלה, וליכולתה לשרת קהילת לקוחות גדולה מאוד וגם לעמוד ביעדי תמחיר אגרסיביים. בפוסט שהעלה באתר החברה, דיווח המהנדס הראשי של Raspberry Pi, נאושיר פאטוק, שמודול ה-AI החדש פותח בשיתוף פעולה עם היילו, ושהוא מעניק יכולת שילוב הסקות במגוון רחב של יישומים בהספק נמוך. הוא יצא השבוע למכירה אצל המפיצים המורשים של Raspberry במחיר של 70 דולר בלבד.

חברת Raspberry Pi מפתחת ומספקת מחשבי לוח-יחיד (SBC) המריצים תוכנות של מערכות משובצות ומחשבי PC, ונחשבת לאחת מהחברות המרתקות בתעשייה. מדובר בהישג עצום עבור היילו: בזכות עלות נמוכה, ארכיטקטורה פתוחה ומודולריות, מחשבי Raspberry Pi פופולריים בקרב מיליוני מפתחים, מייקרים, חובבי טכנולוגיה ומרצים בבתי ספר ללימודי מחשב.

מאיץ Hailo-8 מתחבר ישירות אל תוסף הבינה המלאכותית של Pi 5
מאיץ Hailo-8 מתחבר ישירות אל תוסף הבינה המלאכותית של Pi 5

במסגרת זאת, היילו משיקה גם פלטפורמה מקוונת אשר תציע פורום משתמשים, הדרכות מצולמות, תשובות לשאלות נפוצות ומשאבים נוספים לצורך תמיכה במיליוני המשתמשים החדשים.

אור דנון, מנכ"ל ומייסד משותף של היילו: "שיתוף הפעולה עם היצרנית הגדולה בעולם של מחשבי לוח יחיד יספק השראה לעידן חדש של מחשוב, שגבולותיו יורחבו באמצעות ביצועים גבוהים של עיבוד בינה מלאכותית". מייסד ומנכ"ל Raspberry Pi, אבן אפטון (Eben Upton), אמר: "היילו מציעה שילוב של יכולות עיבוד גבוהות וצריכת הספק נמוכה שהוא אטרקטיבי מאין כמותו עבור פתרונות AI של מקצוענים ושל חובבים".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: בינה מלאכותית , מחשבים ומערכות משובצות , תעשייה ישראלית

פורסם בתגיות: Raspberry Pi , היילו