יאיר אלקובי מונה למנכ"ל הייקון מערכות

4 יולי, 2024

אלקובי מגיע מחברת Xjet שאותה ניהל. לפני-כן שימש כנשיא חטיבת ה-PCB בחברת אורבוטק ובחברת KLA שרכשה את אורבוטק. מחליף בתפקיד את שלמה נמרודי. לפני כשנה פרסמה הייקון אזהרת "עסק חי"

חברת הייקון מערכות (Highcon Systems), המפתחת מכונות להדפסה דיגיטלית של אריזות קרטון, הודיעה אתמול (ד') על מינויו של יאיר אלקובי לתפקיד מנכ"ל החברה. אלקובי יחליף את שלמה נמרודי, אשר פורש מתפקידו כמנכ"ל הייקון מערכות לאחר חמש שנים בתפקיד. נמרודי יישאר בחברה וימונה ליו"ר הדירקטוריון במקומו של אלון בר שני. השינויים הללו ייכנסו לתוקף ב-1 לאוגוסט 2024. אלקובי מגיע מחברת חברת מדפסות התלת-מימד Xjet, שאותה הוא ניהל בשנים 2022-2024.

את התקופה המשמעותית ביותר בקריירה שלו עשה בחברת אורבוטק (Orbotech). בין השנים 2007-2018 הוא מילא שורה של תפקידי מפתח באורבוטק, לרבות סמנכ"ל השיווק והמכירות ונשיא חטיבת ה-PCB. הוא נותר בתפקידו כנשיא חטיבת ה-PCB למשך כ-3 שנים גם לאחר רכישת אורבוטק על-ידי KLA בשנת 2019. חברת הייקון מתמודדת עם אתגרים עסקיים ופיננסיים. בדו"ח למחצית הראשונה של 2023 היא פירסמה אזהרת "עסק חי", ונזקקה להזרמת הון מבעלי המניות המרכזיים בחברה, ובהם לנדא ונצ'רס של בני לנדא. החברה גם הוציאה לפועל תוכנית התייעלות.

טרנספורמציה דיגיטלית של ייצור אריזות קרטון

הייקון הוקמה בשנת 2009, ופיתחה מכונת דפוס המייצרת אריזות, כרטיסי ברכה וחומרי פרסום בתהליך דיגיטלי ואוטומטי המתבסס על אלגוריתמים מתקדמים והנדסת חומרים. הוא נועד להחליף את השיטה הנהוגה כיום, המתבססת על לוח עץ ומתכת וחיתוך ידני. הטכנולוגיה של הייקון קרויה Digital Adhesive Rule. למעשה, היא יוצרת את קווי הקיפול של האריזה באמצעות הזרקת חומר פולימרי על גליל מתכת מסתובב, כאשר החיתוך של הקווים מתבצע באופן מדויק באמצעות לייזר. להערכת החברה, המכונות שלה מקצרות את תהליך ייצור האריזות משבועות וחודשים לשעות ספורות בלבד.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אנשים , חדשות , מינויים , תעשייה ישראלית

פורסם בתגיות: דפוס דיגיטלי , הייקון , לנדא