חברת הסייבר Cytactic מגייסת 16 מיליון דולר

10 יולי, 2024

גיוס הסיד הובל על ידי קרן Evolution Equity Partners. החברה פיתחה פלטפורמה שמאפשרת לארגונים להיערך ולהתנהל בצורה טובה יותר במהלך משברי סייבר ולשמור על רציפות תפקודית

[בתמונה: צוות החברה, קרדיט: חן גלילי]

חברת Cytactic, שהקים ד"ר נמרוד קוזלובסקי, אשר פיתחה פלטפורמה המאפשרת מוכנות וניהול משברי סייבר, מודיעה היום על גיוס SEED בהיקף של 16 מיליון דולר בהובלת קרן ההון-סיכון Evolution Equity Partners. גיוס ההון הראשון ישמש לחיזוק ופיתוח הטכנולוגיה של החברה ויאפשר התרחבות גלובלית הכוללת את הרחבת השותפויות המקצועיות של החברה בארץ ובחו"ל.

החברה הוקמה בשנת 2022 ומונה כיום כ-20 עובדים בישראל ובארה"ב. לחברה שיתופי פעולה עם HODAN GROUP, חברת Cognyt ועוד. בתקופה בה גוברת המודעות לאיומי סייבר, מחקרים מראים כי רוב החברות אינן עמידות ולא מתפקדות בצורה מספקת, במקרה שמשבר סייבר אכן קורה. פלטפורמת ה-SaaS של Cytactic מציעה פתרון מקיף המשלב מוכנות למשבר, תגובה והתאוששות מותאמים לפרופילים עסקיים וסיכונים משתנים. היא מאפשרת לארגונים להתמודד עם האיומים הגוברים על עסקיהם במקרה של משבר סייבר בעזרת מתודולוגיה פשוטה הכוללת את כל בעלי התפקיד הרלוונטיים.

הפלטפורמה של Cytactic נוצרה כתגובה להפסדים ולנזקים ההרסניים שחווים ארגונים רבים עקב אירועי סייבר. רבים מהנזקים נובעים מחוסר תיאום בין בעלי התפקידים, זרימת מידע לקויה, תהליכי קבלת החלטות מורכבים כשזמן התגובה הנדרש הוא קצר, מעורבות של בעלי עניין ועוד. הפלטפורמה מתזמרת באופן דיגיטלי ניהול משברי סייבר, תהליכי מוכנות והכשרה, ומאפשרת שיתוף פעולה יעיל בין בעלי התפקידים השונים תוך שימוש בתובנות מבוססות נתונים. בכך, מאפשרת הפלטפורמה התנהלות חכמה, אפקטיבית ומהירה.

חברת המחקר והייעוץ המובילה Gartner חוזה כי עד שנת 2025, 75% מארגוני ה-IT ייתקלו במתקפות סייבר. לאור הפסד ממוצע בגובה 8.64 מיליון דולר בשנה שעברה מאירועי דלף מידע, הרגולציה הולכת ומחמירה בארה"ב ובאיחוד האירופי. כתוצאה מכך, נושא האחריות האישית של ה-CISO ונושא הביטוח הופכים לקריטיים, ומדגישים את הצורך הדחוף בעמידות חזקה של ארגונים בהתמודדות עם משברי סייבר.

בנוסף, חברת Gartner הציגה לאחרונה מחקר המדגיש כי הכנה והתמקדות במוכנות וניהול משבר סייבר הם גורמי מפתח להגדלת הסיכויים לתוצאה מוצלחת בטיפול באירועי סייבר מורכבים: "תכנון תגובה וקיום תוכנית חירום רשמית של צדדים שלישיים, הגדילו את יעילות ניהול סיכוני הסייבר מצד שלישי ב-42% ו-43% בהתאמה."

יובל בן-יצחק, שותף ב-Evolution Equity Partners: "הפלטפורמה של Cytactic מפחיתה את איום הסייבר הגובר ומסייעת למנהלים ולמובילים עסקיים להתכונן, להתאמן ולעמוד בדרישות הרגולטוריות ובדרישות המבטחים, המורכבות הגוברת בהכנה, ניהול והתאוששות ממשבר סייבר נהיית כואבת וקשה יותר לפיצוח מאי פעם. לא מספיק לדעת כיצד לחקור ולהגיב למשבר עם צוות IR טכנולוגי – נדרשת פעולה רוחבית בארגון עם מעורבות של בעלי תפקידים רבים, מה שמקשה עוד יותר על ניהול וניווט מוצלחים במשברים" 

ליאור ברש, CISO בחברת Cognyte: "בשנת 2024 הנחת המוצא חייבת להיות שחלק ממתקפות הסייבר לא תעצרנה, ולכן, מוכנות מראש וניהול נכון בעת משבר סייבר הם רכיבים חיוניים בתוכנית המוכנות הארגונית. הם הופכים לפקטור המרכזי בהיערכות ה-CISO בעשור הקרוב".

 

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אבטחת סייבר , גיוסי הון , חדשות

פורסם בתגיות: Cytactic