זכיית תכנון שנייה תוך שבוע לארבה רובוטיקס

11 יולי, 2024

יצרנית משאיות אירופית תשלב את שבבי המכ"ם של ארבה בטכנולוגיית חישה שאמורה לתמוך ביישומי נהיגה אוטונומית רמה 4. לפני כשבוע דיווחה על זכיית תכנון עם יצרנית רכב גדולה

[בתמונה למעלה: מבט אל תוך המכ"ם הצדי Lynx של ארבה]

לאחר שדיווחה בשבוע שעבר כי יצרנית רכב גדולה תשלב את טכנולוגיית המכ"ם שלה באחד מדגמיה, היום (ה') הכריזה חברת ארבה רובוטיקס (Arbe) כי יצרנית משאיות אירופית בולטת תשלב את המכ"ם-על-שבב של ארבה בדור הבא של חיישני המכ"ם שלה, שמיועדים לתמוך ביישומי נהיגה אוטונומית רמה 4. הבחירה בפתרון של ארבה התקבלה לאחר מבדקי שטח מקיפים.

בארבה מסבירים כי טכנולוגיית החברה נותנת מענה יעיל לאתגרים הייחודיים של משאיות, כמו גודלן, הצורך שלהן במרחק רב יותר לבלימה בזמן ופוטנציאל הפגיעה הגדול שלהן בעת תאונה, ובייחוד בתנאי מזג אוויר ותאורה מאתגרים. 

חברת ארבה פיתחה ערכת שבבי מכ”ם לרכב המבוססים על טכנולוגיית Frequency Modulated Continuous Wave, שבה מתבצע שידור רציף של אותות בתדר משתנה (Chirp signal), והמרחק של האובייקטים מחושב בהתאם להפרשי התדר והמופע (פאזה) בין האותות המשודרים והאותות הנקלטים. בשנה שעברה חשפה את המכ”ם Lynx, אשר כולל 288 ערוצי קליטה ושידור וטווח גילוי של 260 מטר. הוא ישולב בחליפת מכ”ם הכוללת ארבע יחידות שונות ומעניקה כיסוי מכ”מי של 360°. בתחילת החודש השלימה החברה רישום כפול של מניותיה בבורסה בתל אביב, לצד המסחר במניה בנסד"ק. במקביל הנפיקה החברה איגרות חוב להמרה בסכום של כ-166 מיליון שקל.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive , חדשות

פורסם בתגיות: ארבה רובוטיקס , מכ"ם