אנוביט מהרצליה גייסה 32 מיליון דולר

17 נובמבר, 2010

חברת אנוביט (Anobit) מהרצליה, השלימה גיוס הון בהיקף של 32 מיליון דולר. בעקבות הגיוס מסתכמות היקף ההשקעות בחברה ב-70 מיליון דולר. את הגיוס הובילה אינטל קפיטל, שהיא קרן ההשקעות של חברת אינטל, והשתתפו בו המשקיעים הנוכחיים בחברה

אנוביט
שבבי בקרת זיכרון למכשירים ניידים

חברת אנוביט (Anobit) מהרצליה, השלימה גיוס הון בהיקף של 32 מיליון דולר. בעקבות הגיוס מסתכמות היקף ההשקעות בחברה ב-70 מיליון דולר. את הגיוס הובילה אינטל קפיטל, שהיא קרן ההשקעות של חברת אינטל, והשתתפו בו המשקיעים הנוכחיים בחברה.

חברת אנוביט מספקת פתרונות לשוק זכירונות ה-NAND flash. היא פיתחה את טכנולוגיית Memory Signal Processing לשיפור התיפקוד ואורך החיים של הזיכרונות, ועל-ידי כך להוזיל את עלותם. מוצרי החברה כוללים בקרי flash, רכיבי בקרה לתשתיות ארגוניות נמצאים בשימוש יצרני זיכרונות, בציוד צרכני ובפתרונות אחסון גדולים.

עוזי ארזי, מנהל בקרן אינטל קפיטל, אמר שהטכנולוגיה של אנוביט יכולה להיות בעלת השפעה גדולה על שוק המוצרים מבוססי NAND.  קרן אינטל קפיטל הוקמה ב-1991 על-מנת לקדם חברות שמוצריהן תומכים בשימוש בתשתיות עיבוד. מאז הקמתה היא השקיעה ביותר מ-1,100 חברות בעולם בהיקף כולל של יותר מ-9.7 מיליארד דולר. בשנת 2009 הסתכמו השקעותיה בכ-327 מיליון דולר.

יזמים סדרתיים

חברת אנוביט הוקמה בשנת 2006 על-ידי פרופ' אהוד ויינשטיין, המשמש כיו"ר ומנכ"ל החברה, ועל-ידי אריאל מייזלוס, המשמש כנשיא החברה. ויינשטיין היה גם מייסד משותף של חברת ליבית, שנמכרה בשנת 1999 לחברת טקסס אינסטרומנטס תמורת 365 מיליון דולר. מייזלוס היה מייסד משותף ונשיא חברת Passave, אשר נמכרה בשנת 2006 לחברת PMC Sierra תמורת כ-300 מיליון דולר.

NAND
פתרון SSD של אנוביט

הטכנולוג הראשי של החברה הוא אברהם מאיר, אשר היה ה-CTO של חברת M-Systems , ולאחר שזו נרכשה על-ידי סאנדיסק, הוא שימש כסגן נשיא להנדסה בסאנדיסק. כיום מעסיקה אנוביט כ-140 עובדים, רובם במרכז הפיתוח בהרצליה.

70 פטנטים

טכנולוגיית MSP מבוססת אל אלגוריתמים לעיבוד אותות שהחברה פיתחה, המשמשים לפיצוי על המגבלות הפיסיקליות של טכנולוגיית NAND ועל מערך לתיקון שגיאות, המשפר את ביצועי הזיכרונות. עד היום החברה רשמה 10 פטנטים על הטכנולוגיה, וכעת נמצאות 60 בקשות לרישום פטנט בשלבי אישור שונים. מוצרי החברה כוללים דיסק קשיח בעל יכולת כתיבה של 4 טרה-בייט ביום למשך 5 שנים, שבבי בקרת זיכרון ליישומים ניידים, כרטיסי µSD  ותוכנות USB Flash Drives.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית