צ'יפ פיסי תייצר אלפי "מחשבים רזים" עבור פרנס טלקום

22 דצמבר, 2010

חברת Chip PC מחיפה הודיעה היום כי זכתה במכרז של פרנס טלקום לאספקת כמה אלפי מחשבים רזים (Thin Clients). מדובר בהזמנת המשך להזמנה קודמת של 1,000 מחשבים רזים מתוצרתה

אלקטרוניקה הייטק צ'יפ פיסי
מחזב רזה Plug PC מתוצרת Chip PC

חברת Chip PC מחיפה הודיעה היום כי זכתה במכרז של פרנס טלקום לאספקת כמה אלפי מחשבים רזים (Thin Clients). מדובר בהזמנת המשך להזמנה קודמת לאספקת 1,000 מחשבים רזים מתוצרת צ'יפ פיסי. היקף שתי העסקאות נאמד בכ-2.5 מיליון שקל. החברה מעריכה שבעקבות הזכייה החוזרת, היא עשויה לקבל הזמנות לייצור כמה עשרות אלפי מחשבים עבור פרנס טלקום.

החברה מתמקדת בפיתוח וייצור פתרונות מחשוב שולחני, במיוחד מחשבים רזים, פיתרונות וירטואליזיצה ומסופים מבוססי לינוקס ו-CE. בתשעת החודשים הראשונים של 2010 הסתכמו מכירותיה ב-10.2 מיליון דולר, בהשוואה לכ-7 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

למרות העלייה במכירות, החברה סיימה את שלושת הרבעונים הראשונים של 2010 בהפסד של 2.4 מיליון דולר. החברה הסבירה שעקב הירידה במכירות ב-2009 והמשבר הכלכלי, היא נקלעה לקשיי תזרים ולא פרעה את כל חובותיה לספקים. בין השאר הדבר יצר חוב לחברת אלביט מערכות ולמנכ"לית אורה מאיר סופר, שהיא בעלת המניות הגדולה ביותר בחברה.

כדי לשפר את המבנה הפיננסי, במהלך 2010 ביצעה החברה הקטנת מלאים בהיקף של 600 אלף דולר ומתכננת להמשיך במהלך גם בתחילת 2011. בחודש אוגוסט השנה היא גייסה 1.8 דולר מהציבור באמצעות הבורסה בתל-אביב, שיותר ממחציתו שימש להחזרת הלוואות.

חברת צ'יפ פיסי נמצאת בשליטת המנכ"לית אורה מאיר סופר (33.8%) ואביב סופר (23.4%). המשקיעה הנוספת הגדולה ביותר בחברה היא אלביט מערכות (19.2%).

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מחשבים ומערכות משובצות , תעשייה ישראלית