המתחרה של TowerJazz מרחיבה את פעילותה בתחום ה-MEMS

6 פברואר, 2011

חברת X-FAB הגרמנית רכשה רבע ממניות MFI כדי למזג את קווי ייצור רכיבי ה-MEMS של שתי החברות. בשלושת הרבעונים הראשונים של 2010 צמחו מכירותיה ב-66% להיקף של 239 מיליון דולר

חברת X-FAB היא מתחרה של TowerJazz הישראלית בתחום שירותי הייצור המתמחים (Specialty Foundries)

הייטק MEMSאיחוד כוחות בגרמניה: יצרנית השבבים העצמאית X-FAB רוכשת 25.5% מיצרנית רכיבי ה-MEMS – Micro Electro Mechanical Systems, חברת MFI, ותמזג את קווי ייצור ה-MEMS של שתי החברות.

מטרת העיסקה היא להיכנס לתחרות בשוק הייצור ההמוני של רכיבי MEMS. היא משלבת בין כושר הייצור של X-FAB לבין הטכנולוגיות שפותחו ב-MFI. מנכ"ל X-FAB, האנס יורגן שטראוב, העריך שהעיסקה תביא את היקף מכירות ה-MEMS של החברה ל-50 מיליון דולר בתוך חמש שנים. עד הום החברה ייצרה כמיליארד רכיבי MEMS ובשנת 2010 הסתכמו מכירותיה בתחום בכ-12 מיליון דולר.

חברת MFI יצאה ממרכז ה-MEMS של מכון המחקר פרנהאופר, ופיתחה טכנולוגיות ייצור רכיבי MEMS בפרוסות של 8 אינטש. לחברה ידע בתחום ייצור חיישני תאוצה, רכיבי micro-mirrors ו-RF וטכנולוגיות אריזה (Packaging) ברמת פרוסת הסיליקון.

ראוי לציין ששוק ה-MEMS נמצא השנה בתנופה, במידה רבה בזכות ריבוי החיישנים המשולבים כיום בטלפונים חכמים, במחשבי טאבלט ובכלי-רכב. חברת X-FAB היא מתחרה של TowerJazz הישראלית בתחום שירותי הייצור המתמחים (Specialty Foundries). גם היא מתמחה בטכנולוגיות ייצור של רכיבי אנלוגיים ורכיבים מעורבים אנלוגיים ודיגיטליים, וכמו טאואר הישראלית, גם היא נכנסה בשנים האחרונות לתחום ייצור החיישנים האופטיים מבוססי CMOS.

לחברה 2 מתקני ייצור בגרמניה (דרזדן וארפורט), מתקן בטקסס, ארה"ב ו-2 מתקנים במלזיה. היא מתמחה בתהליכי ייצור בגיאומטריה של 1-0.13 מיקרון ומעסיקה כ-2,400 עובדים בעולם. בשלושת הרבעונים הראשונים של 2010 צמחו מכירותיה ב-66% להיקף של 239 מיליון דולר.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , רכיבים