יצרניות השבבים הכפילו פי 2.5 את השקעותיהן בציוד ייצור

6 אפריל, 2011

חברת Tokyo Electron נדחקה למקום השלישי. את מקומה במקום השני תפסה ASML, קצת לאחר אפלייד מטירילאס, לאחר שמכירותיה צמחו בשיעור מדהים של 219%

שנת 2010 היתה שנת שיא בהשקעות בציוד בתעשיית חצאי-המוליכים. מתוצאות סקר חדש של חברת גרטנר עולה כי יצרניות השבבים הגדילו ב-143% את היקף השקעותיהן ברכישת ציוד לייצור שבבים, להיקף שיא של כ-41 מיליארד דולר.

ההשקעות מאפיינות את כל מגזרי ציוד הייצור: המכירות של מערכות בדיקה אוטומטיות (ATE) צמחו ב-149%, מכירות הציוד לייצור פרוסות סיליקון (WFE) צמחו ב-145%, והמכירות של ציוד לאריזת השבבים צמחו ב-127%.

"זו היתה אחת מהשנים הלוהטות ביותר בתעשייה", אמר סגן נשיא גרטנר, קלאוס רינן. "בתחילתה התמקדו החברות ברכש טכנולוגיות חדשות, ובהמשכה הן עברו לבניית כושר ייצור בהיקף גדול, כתוצאה מהיציאה מהקיפאון של השנים 2008-2009".

עשרת היצרניות הגדולות חיזקו את מעמן בשוק, והיו אחראיות לאספקת 63.4% מהמערכות (במונחי מכירות), בהשוואה ל-61.6% ב-2009. למרות שלא חלו שינויים ברשימת 10 החברות המובילות, בתוך הדירוג התחוללו שינויי מיקום מעניינים. כך למשל, חברת ASML הצליחה להגדיל את מכירותיה ב-219% ודורגה לראשונה במקום השני, מעט מתחת לאפלייד מטיריאלס.

להערכת גרטנר, לרעידת האדמה ביפן תהיה השפעה קצרת טווח על התעשייה ותגרום לירידה במכירות ברבעון השני של 2011, במיוחד עקב קשיים באספק חומרי גלם, אולם תעשיית ציוד הייצור צפויה להתגבר על כך כבר במחצית השנייה של השנה.

TECHTIME

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , ייצור וקבלנות משנה , מחקרים ונתוני שוק , סמיקונדקטורס