נמשך מאבק הפטנטים בין Given Imaging ל-IntroMedic מקוריאה

24 מאי, 2011

בשלב הראשון הצליחה יצרנית גלולת הווידאו הישראלית להוכיח שהמתחרה הקוריאנית הפרה שני פטנטים שלה. כעת המאבק עובד לשלב העירעור. Given Imaging רכשה משפחת פטנטים ברבעון הראשון, וכיום היא מחזיקה ב-250 פטנטים רשומים ובעוד 400 פטנטים הנמצאים בשלבי רישום

Given Imaging PillCam קניין רוחני מכשור רפואיה-FDA אישר לשווק בארצות הברית את גלולת PillCam מהדור השלישי

הניצחון המשפטי שנחלה חברת Given Imaging בתביעתה מול חברת IntroMedic מדרום-קוריאה, סיים את המאבק המשפטי. לאחר שבין משפט מחוזי בגרמניה קבע ש- IntroMedic מפירה שני פטנטים של Given Imaging, נערכות שתי החברות לשלב הבא.

IntroMedic הודיעה שהיא תערער על ההחלטה בבית משפט פדרלי, ובמקביל סיפר נשיא ומנכ"ל Given Imaging, חומי שמיר, שהחברה תפנה לבית המשפט בבקשה לאסור את שיווק הגלולה של IntroMedic בגרמניה.

צבירת פטנטים

המאבק החל כאשר Given Imaging ניסתה למנוע את הפצת גלולת הווידאו MiroCam ותוכנת הצפייה MiroView הנלווית לה, בטענה שהיא מפירה פטנטים שלה. המאבק בין השתיים הוכיח שאסטרטגיית צבירת הקניין הרוחני של החברה היא אסטרטגיית הגנה עסקית מוצלחת.

לחברת Given Imaging יש כיום כ-250 פטנטים רשומים ועוד 400 פטנטים בשלבי רישום ובקשה לרישום ברחבי העולם. בשיחת ועידה עם אנליסטים בעקבות פרסום דו"חות החברה לרבעון הראשון, הסביר שמיר שרוב הפטנטים הם של עובדי החברה והיועצים שלה. "חלק מהם הוא תוצאה של מיזוגים ורכישות שביצענו או פטנטים שנרכשו משיקולי תחרות. ברבעון הראשון, למשל, רכשנו מגוף שלישי משפחה שלמה של פטנטים הקשורים לקפסולות האנדוסקופיות שלנו".

גלולת הדור השלישי

ברבעון הראשון של 2011 צמחו מכירות החברה ב-25% והסתכמו ב-40 מיליון דולר. שמיר העריך שהחברה תחזור לצמיחה דו-ספרתית באירופה בעקבות התפתחות חשובה מבחינתה: "שתי קרנות ביטוח רפואי גדולות שלחו מכתבים ל-50 מיליון לקוחויתהן בגרמניה והודיעו להם שהן יממנו את השימוש בגלולות PillCam  לביצוע בדיקות גסטרו לא פולשניות.

גם בארה"ב, האחראית למכירות של 24 מיליון דולר ברבעון האחרון, השמיים התבהרו: השבוע העניק ה-FDA אישור לגלולת האנדוסקופיה מהדור השלישי: PillCam ESO 3, המיועדת לבדיקה ויזואלית של דרכי הבליעה. האישור כולל גם את הגרסה החדשה של תוכנת RAPID ואת מערכת DataRecorder הכוללת צפייה בווידאו בזמן-אמת.

הגלולה כוללת שיפורים במערך האלקטרוניקה, האלקטרו-אופטיקה והתוכנה. היא בעלת זווית ראייה רחבה יותר וכוללת שתי מצלמות וידאו צבעוניות מיניאטוריות שבהן הוכפל קצב לכידת הווידאו ל-35 מסגרות לשנייה. להערכת החברה, גלולות הדור השלישי מאפשרות לרופאים להשלים את הבדיקה האנדוסקופית בתוך פחות מ-30 דקות. החברה עדיין לא דיווחה מתי הגלולה החדשה צפויה להיות זמינה בשוק.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מכשור רפואי , קניין רוחני , תעשייה ישראלית