אפל מאבדת נתחים משוק הטאבלטים

7 אוגוסט, 2011

חברת המחקר Digitimes צופה ששוק הטאבלטים ימשיך לשגשג, אולם חלקה של אפל יירד ל-58% משוק של 65 מיליון מכשירים. חברת טקסס אינסטרומנטס (TI) מסתמנת כיצקנית השבבים המצליחה ביותר בשוק החדש

השוק יצמח השנה ב-200%, אולם חלקה של אפל יירד ל-58% "בלבד"

הפריצה של שוק מחשבי הלוח (Tablet) בעקבות השקת האייפד של אפל ממשיכה להדהים את התעשייה. להערכת חברת המחקר Digitimes Research, בשנת 2011 יימכרו בעולם כ-65 מיליון טאבלטים – צמיחה של יותר מ-200% בהשוואה לשנת 2010 (שהסתיימה בצמיחה של 420% בהשוואה ל-2009). אולם השנה, התעשייה מצליחה להגיב סוף סוף לאתגר שהציבה בפניה אפל עם השקת ה-iPad, ולהתחיל לזנב בשליטתה המוחלטת בשוק.

טאבלט סמארטפון אפל TI אנדרואידלהערכת Digitimes, אפל תישאר דומיננטית בשוק, אולם חלקה בו הולך ויורד לטובת יצרניות טאבלטים מתחרות. משליטה של כמעט 100% היא תרד השנה ל-58% בלבד מהשוק העולמי, כאשר את הנתח הנותר (כ-20 מיליון טאבלטים) לוקחות יצרניות מתחרות כמו סמסונג, אייסר, HP ויצרניות נוספות.

אנדרואיד משגשת בסביבת הטאבלט

מעניין לציין שמערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל צומחת מהר יותר בשוק הטאבלטים מאשר בשוק הסמארטפונים, וכבר הגיעה לשיעור חדירה של כ-30%. אומנם מעבדי Tegra של חברת Nvidia משולבים במכשירים נוספים מלבד אלה של אפל, אולם המנצחת הגדולה ביותר בחום אספקת השבבים לטאבלטים מסתמנת דווקא חברת טקסס אינסטרומנטס.

מנצחת נוספת בשוק הטאבלטים היא טאיוואן. חברת Digitimes מציינת שבנוסף למשקלם יוצא הדופן של יצרני ה-OEM וקבלני הייצור הטאיוואנים בשוק הטאבלטים, תעשיית הצגים השטוחים הטאיוואנית ממלאת תפקיד מפתח בשוק הזה, ורוב היצרנים הנכנסים אליו מעדיפים לבחור בצגים מתוצרת טאיוואן עבור המכשירים החדשים שלהם.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , טאבלט וסמארטפון , מחקרים ונתוני שוק