אופיר אופטרוניקה מקימה זרוע ייצור אירופית למערכות IR צבאיות

18 ספטמבר, 2011

חתמה על הסכם לרכישת יצרנית מוצרים אופטיים אירופית, אשר תעניק לה "פלטפורמה להקמת פעילות ייצור באירופה בתחום האופטיקה לאינפרא-אדום, שתאפשר לחברה להשתתף בפרויקטים בטחוניים באירופה"

העיסקה נעשתה בהסכמת חברת ניופורט האמריקאית, הרוכשת את אופיר

IR אלקטרו-אופטיקה אופיר אופטרוניקהחברת אופיר אופטרוניקה מהר-חוצבים שבירושלים החליטה להקים באירופה מערך ייצור עבור מוצרי אינפרא-אדם אופטיים, במטרה להשתלב בפרוייקטים ביטחוניים באירופה. כך עולה מהודעת החברה היום, שלפיה היא חתמה על הסכם לרכישת  יצרנית אירופית של רכיבים ושל ציפויים אופטיים בסכום של כ-3 מיליון דולר. אופיר לא מסרה פרטים על החברה הנרכשת. מדובר ביצרנית המעסיקה כ-80 עובדים ואשר מכירותיה מסתכמות בכ-2.35 מיליון דולר בשנה.

שוק יעד ביטחוני

"הרכישה המתוכננת מיועדת לשמש פלטפורמה להקמת פעילות ייצור באירופה של אופטיקה לאינפרא-אדום שתאפשר לחברה להשתתף בפרויקטים בטחוניים באירופה", הסבירה החברה. בתוך כך מתקדם תהליך המכירה של אופיר אופטרוניקה לחברת Newport Corp האמריקאית, בעסקת מזומן בהיקף של כ-230 מיליון דולר. לפני שבוע וחצי אישרו בעלי המניות של אופיר את העיסקה, והיא צפויה להסתיים באוקטובר 2011. עם השלמת המיזוג, תפעל אופיר כחברה בת בבעלות מלאה של ניופורט האמריקאית.

קבוצת אופיר אופטרוניקה עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרים לשוק המערכות האלקטרו-אופטיות לתחום האזרחי והביטחוני. לקבוצה שלושה תחומי פעילות עיקריים: רכיבים אופטיים ומכלולי עדשות ללייזרים ולמערכות אופטיות מדויקות בתחום האינפרא-אדום, מכשירים למדידות הספק, אנרגיה, פרופיל ואורכי-גל של לייזרים ומקורות אור אחרים, ומכשירים משולבי לייזר למדידת מרחק ומיפוי תלת-מימדי. בשנת 2010 הסתכמו מכירותיה בכ-108 מיליון דולר.

 

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אלקטרואופטיקה , השקעות והון סיכון , חדשות , תעשייה ישראלית