בלק אנד דקר מובילה את גיוס ההון של Humavox מכפר-סבא

12 יוני, 2018

חברת Humavox מגייסת 10 מיליון דולר. פיתחה טכנולוגיית טעינה אלחוטית המבוססת על מעגלי תהודה אלקטרומגנטית, המייתרת את הצורך בתיאום הדוק בין סליל המטען לסליל האבזר הניטען

חברת בלק אנד דקר (Stanley Black & Decker) הודיעה על השקעה בחברת Humavox מכפר-סבא, אשר פיתחה טכנולוגיית טעינה אלחוטית מסוג חדש. מדובר בסבב גיוס הון בהיקף של כ-10 מיליון דולר שעדיין לא הסתיים. ההשקעה מובלת על-ידי חטיבת Stanley Ventures של בלק אנד דקר. במידה וחברת בלק אנד דקר מתכננת להשתמש בטכנולוגיה של יומאווקס בציוד ובכלי העבודה שהיא מייצרת, מדובר בהזדמנות עצומה עבור החברה הישראלית.

חברת יומאווקס פיתחה טכנולוגיית טעינה אלחוטית שקל להטמיע במגוון גדול של מכשירים ולבצע טעינה בגישה שאותה היא מכנה בשם "טעינה אינטואיטיבית". הכוונה היא שאין צורך בהתאמה פיסית מיוחדת בין המכשיר הטוען והמכשיר הנטען, והטעינה יכולה להתבצע גם כאשר המכשיר הנטען מונח בזוויות בלתי שגרתיות בתוך עריסת הטעינה. הטכנולוגיה מבוססת על מעגלי תהודה בתדר אלחוטי לטווח קצר. כיום, טכנולוגיית הטעינה האלחוטית הנפוצה ביותר מבוססת על תהודה מגנטית, הדורשת התאמה בגודל ובזוויות ההנחה של הסליל הטוען והסליל הנטען. השימוש בסלילים גם מייצר הגבלות על גודל מערך ההטענה.

הטכנולוגיה של יומאווקס מבוססת על מעגלי תהודה הדומים למעגלי תהודה אלחוטיים סטנדרטיים, ולכן אין צורך להשתמש בסליל טעינה וניתן לייצר מקלטי אנרגיה קטנים מאוד, המתאימים גם למכשירים ניידים זעירים כמו למשל מכשירי שמיעה. טכנולוגיית Eterna של החברה מבוססת על שלושה מרכיבים מרכזיים: משדר RF הממוקם בעריסת הטעינה בשם NEST, מקלט RF בשם Thunderlink המצוי במכשיר הנטען, ואלגוריתם אופטימיזציה המנהל את הטעינה ומתאם בין עריסת הטעינה לבין המכשיר הניטען.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: השקעות והון סיכון , חדשות , תקשורת