ואלנס מהוד השרון גייסה 63 מיליון דולר

6 נובמבר, 2018

ההון ישמש להרחבת הביצועים של טכנולוגיית הקישוריות HDBaseT בתחום כלי-הרכב האוטונומיים. עד היום גייסה יצרנית השבבים מהוד השרון כ-163 מיליון דולר. החברה תבצע הדגמה משותפת עם ST בתערוכת electronica 2018

חברת ואלנס (Valens) מהוד השרון, גייסה 63 מיליון דולר מהקרנות Linse Capital ו-Oppenheimer Asset Management. ההון שגוייס ישמש בעיקר להאצת פיתוח שבבים עבור כלי-רכב אוטונומיים. בסך הכל, עד היום גייסה החברה כ-163 מיליון דולר. ואלנס פיתחה את טכנולוגית HDBase, אשר מאפשרת להפיץ שידורי תקשורת ומולטימדיה באיכות גבוה וללא דחיסה או תשתיות יקרות. הטכנולוגיה מבוססת על שימוש בשבב משדר ובשבב מקלט שהיא מפתחת, המאפשרים העברה של הרבה מקורות מידע בכבל יחיד.

חברת ואלנס הוקמה בשנת 2006 על-ידי קבוצה של יזמים יוצאי חברת מיסטיקום, ומעסיקה כיום קרוב ל-200 עובדים. הטכנולוגיה פותחה במקור לצרכים ביתיים, אולם בינואר 2016 החברה ביצעה תפנית עסקית והחליטה להתאים את הטכנולוגיה שלה לצורכי התקשורת בתוך הרכב. היא פיתחה את טכנולוגיית HDBaseT Automotive, המאפשרת להעביר נתונים במהירות של עד 6Gbps הכוללים אודיו, וידאו, דאטה, USB ועוד, על גבי זוג חוטים (UTP) בודד, ללא סיכוך, ובאורך של עד 15 מטר.

מחזור הדם של הרכב האוטונומי

מנכ"ל ומייסד משותף של ואלנס, דרור ירושלמי, אמר שהרכב המקושר והרכב האוטונומי תלויים בשבבים המסוגלים לספק להם תקשורת נתונים מהירה. מנהל קרן Linse , מייקל לינס, אמר שהטכנולוגיה של ואלנס מקדימה את זמנה, "ותביא למהפיכה באופן שבו היצרנים יתכננו את כלי-הרכב העתידיים שלהם".

הטכנולוגיה מיועדת לקשר בין מערכות בידור והמידע (Infotainment) ברכב, מערכות הבטיחות ומערכות העזר הבטיחותיות (ADAS). היא מגיעה לזמן השהייה קצר של 10µsec, המתאים ליישומי זמן אמת ברכב. מיפרט HDBaseT מקודם בתעשייה על-ידי ארגון HDBaseT Alliance שהחברה הקימה ביחד עם סמסונג, LG וסוני. כיום חברות בארגון יותר מ-200 חברות המקבלות ממנו הסמכת HDBaseT. כולל יצרניות ציוד לרכב המקבלות הסמכה באמצעות קבוצת העבודה HDBaseT Automotive.

סכימה של מערכת ADAS כשהיא מקושרת באמצעות HDBaseT
סכימה של מערכת ADAS כשהיא מקושרת באמצעות HDBaseT

השבבים של החברה מיוצרים על-ידי חברת STMicroelectronics. בשבוע הבא יבצעו שתי החברות הדגמות בתערוכת electronica 2018 שתתקיים במינכן. ההדגמות יכללו תקשורת PCIe פנים רכבית למרחק של עד 15 מטר, הפחתת מספר הכבלים באמצעות שימוש בכבל יחיד לכל המנגנונים בדלת הרכב, ואיחוד של יישומי ADAS שונים בתוך כבל יחיד: תקשורת אל המצלמות, חיישני המכ"ם, חיישני ה-LiDAR מערכת ניטור מצב הנהג ועוד.

הטכנולוגיה מיועדת לפשט את תכנון המערך החשמלי של הרכב ולהקטין את משקל כבלי החשמל הנאמד כיום בכ-150 ק"ג בכל מכונית. בחודש יוני האחרון התבצע מהלך בכיוון הפוך: החברה הכריזה על ערכת השבבים VA6000 אשר פותחה עבור כלי-רכב, אולם משווקת גם כפתרון קישוריות לשימוש במערכות וידאו אודיו (AV) ובמערכות בידור, עבורן היא מספקת קישוריות במהירות של 1GbE עד למרחק של 30 מטר באמצעות כבל יחיד.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: השקעות והון סיכון , חדשות , סמיקונדקטורס

פורסם בתגיות: HDBaseT , ואלנס