פייטון מגנטיקס קיבלה הזמנות ב-28 מיליון דולר לשנאים פלנאריים

4 פברואר, 2019

השנאים מיועדים לתעשיית הרכב. החברה מנס ציונה מייצרת את השנאים בישראל ובסין, וביצעה לאחרונה השקעה של מיליון דולר בקבלנית ייצור בסין. מכירותיה בשנת 2018 צפויות לצמוח להיקף של כ-44 מיליון דולר

חברת פייטון פלאנר מגנטיקס (Payton Planar) מנס ציונה, קיבלה שתי הזמנות מסגרת בהיקף כולל של 28 מיליון דולר לאספקת שנאים פלנאריים מלקוח שהחברה הגדירה כקבלן Tier-1 מתעשיית הרכב. ההזמנות מתפרסות לאורך תקופה של 6 שנים (2019-2024), כאשר לפי הערכת הלקוח היקף ההזמנות בשלוש השנים הראשונות יסתכם בכ-19 מיליון דולר. חברת פייטון פלאנר היא הפעילות העיקרית של פייטון תעשיות, הנמצאת בשליטת דוד יטיב (51%) ונסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של כ-392 מיליון שקל. חברת פייטון פלאנר עצמה נסחרת בבורסת EURONEXT בבלגיה, לפי שווי שוק של כ-118 מיליון אירו.

החברה עוסקת בפיתוח וייצור שנאים מגנטיים מסוגים שונים, ולהערכתה היא נחשבת לאחת מהחברות המובילות בעולם בתחום השנאים השטוחים (פלאנריים). כיום החברה מעסיקה כ-200 עובדים, מתוכם כ-120 הם עובדי ייצור. פעילות הייצור מבוצעת בישראל ובאמצעות קבלני משנה בסין, שחלקם הגיע לכ-75% מהייצור בשנת 2018. בחודש אוקטובר האחרון היא ביצעה השקעה של מיליון דולר בחברת קבלנות סינית הפועלת ממחוז דונגואן, תמורת כ-20% מהבעלות בחברה. ההסכם מאפשר לה להגדיל את אחזקותיה ל-35% ולמנות דירקטור מטעמה. ההשקעה נועדה להבטיח לה הסכמי ייצור ולשפר את החשיפה שלה לשוק הסיני.

שנת מפנה בתחום השנאים הפלנאריים

שנאי פלאנרי הינו שנאי זעיר העובד בתדר גבוה בתחום של 100kHz-2,000kHz, ומאפויין בנצילות גבוהה של כ-98%. השנאים האלה בנויים על בסיס של מעגלים מודפסים ו/או תבניות נחושת, ומשמשים בעיקר במערכות תקשורת, אלקטרוניקה, תחבורה ורכב חשמלי והיברידי, פיקוד ובקרה, ספקי כוח וכדומה. לכן החברה מחזיקה גם בקו ייצור של מעגלים מודפסים ורב-שכבתיים ייחודיים לשנאים פלאנריים המשמשים לצריכה עצמית בלבד, שכן מעגל המודפס הינו אחד המרכיבים המרכזיים בייצור השנאי הפלנארי.

בעבר היתה פייטון אחת מהחברות הבודדות שעסקו בפיתוח וייצור שנאים פלאנריים. אולם להערכת החברה בשנים האחרונות מסתמנת מגמה של גידול בתחום: חברות רבות נכנסות לתחום הזה ובשנת 2018 חל גידול בדרישה למוצרים האלה מצד יצרניות מוצרים אלקטרוניים. התהליך הזה מחייב אותה לבצע השקעות בהרחבת הייצור. מדובר בשוק מעניין: החלפת שנאי רגיל במוצר קיים, לשנאי פלאנרי מחייבת תכנון מחדש של כל המוצר.

זהו חסם כניסה וחסם יציאה כאחד, משום שקשה לשכנע יצרנים להחליף שנאי קיים לשנאי פלאנרי, אולם לאחר שהשינוי בוצע – הסיכוי להחליפו שוב בשנאי סטנדרטי הוא נמוך. פייטון מייצרת שנאים פלנאריים בהספק של 0.5W-100Kw, כאשר המתחרות העיקריות שלה כיום הן החברות Coilcraft ו-Pulse מארה"ב וחברת Premo הספרדית.

במצגת לשוק ההון שהחברה פירסמה לפני כחודשיים, היא מדווחת על גידול במכירות, מהיקף של כ-20 מיליון דולר בשנת 2013 לכ-33 מיליון דולר בשנת 2017 ולתחזית מכירות של כ-44.1 מיליון דולר בשנת 2018.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות