תוכנית ההבראה הקפיצה את מניית אלטק פי ארבעה

30 מאי, 2019

יצרנית המעגלים המודפסים מפתח-תקווה ביטלה הסכמי ייצור שסבלו מתימחור-חסר: הכפילה את הרווח הגולמי ביותר מפי שלושה, ועברה מהפסד לרווח. המנייה בנסד"ק זינקה ממחיר של 1.64 דולר לכ-7 דולרים

ברבעון הראשון של 2019 הסתכמו המכירות של חברת אלטק (Eltek) בכ-8.7 מיליון דולר, בהשוואה למכירות של 8.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. אומנם מדובר בירידה קלה במכירות, אולם השינוי הגדול התחולל בשורה התחתונה: הרווח הגולמי של החברה זינק מ-444,000 דולר אשתקד (5% מהמכירות), ל-17.6% ברבעון האחרון, שהם כ-1.5 מיליון דולר. בסך הכל, החברה דיווחה על רווח נקי של 242 אלף דולר – בהשוואה להפסד נקי של 670 אלף דולר ברבעון המקביל אשתקד.

בשיחת הוועידה אתמול הסביר המנכ"ל אלי יפה שהמספרים המפתיעים הם תוצאה של התקדמות בתוכנית ההתייעלות של החברה שהחלה ברבעון האחרון של 2019. במסגרת התוכנית הזאת, אלטק ביצעה בדיקה של כל הסכמי הייצור שלה, והחלה לצאת מהסכמים שבהם הריווחיות נמוכה, כדי להתמקד בהסכמים הריווחיים ביותר. "זו תוצאת יישום השלב הראשון של תוכנית התפנית שלנו. זיהינו את המוצרים שסבלו מתימחור-חסר, והתחלנו לבטל את ההזמנות האלה".

השלב הבא: הגדלת המכירות בחו"ל

השינוי הזה עורר התלהבות גדולה מאוד בבורסה. בעקבות הדו"ח הכפילה אתמול מניית אלטק בנסד"ק את מחירה פי 4.3, וזינקה מ-1.64 דולר לכ-7 דולרים. בעקבות הקפיצה הנחשונית, נסחרת אלטק לפי שווי שוק של 30.66 מיליון דולר, בהשוואה לשווי של 2.84 מיליון דולר בלבד בחודש הקודם. יפה גילה שהחברה גם מבצעת כיום בדיקה של הוצאותיה על כוח האדם במטרה לשפר את תזרים המזומנים, ושהיא מבצעת השקעות לצורך הגדלת המכירות בחו"ל, "כדי לפצות על תנאי השוק הקשים בישראל".

המנכ"ל אלי יפה. "שלב ראשון בתוכנית התפנית"
המנכ"ל אלי יפה. "שלב ראשון בתוכנית התפנית"

חברת אלטק פועלת מפתח-תקווה ומעסיקה כ-400 עובדים. היא נמצאת בשליטת קבוצת ניסטק (Nistec) ומתמחה בייצור מעגלים גמישים קשיחים ומעגלים מודפסים מורכבים. בשנת 2018 הסתכמו מכירותיה בכ-33.9 מיליון דולר, בהשוואה לכ-41.4 מיליון דולר בשנת 2015. במהלך 2018 היא ביצעה שינויים בשכבת הניהול כדי להוביל את החברה לתהליך הבראה: ביולי 2018 מונה אלי יפה למנכ"ל החברה במקומו של היו"ר יצחק ניסן (הבעלים של קבוצת ניסטק).

יפה שימש בעבר כמנכ"ל חברת Carmel Forge מטירת הכרמל המייצרת חלקי מתכת לתעשיית התעופה, מנכ"ל חברת Urdan Industries (אורדן תעשיות מתכת) וכסגן נשיא לפיתוח עסקי ומיזוגים בחברת אורמת. בנובמבר 2018 הצטרפו ארבעה מנהלים נוספים: גיל ריף מונה לתפקיד סגן נשיא לאבטחת איכות ושיפור מתמיד, שמואל וויידר מונה לתפקיד סגן נשיא למכירות. איציק צמח מונה לתפקיד מנהל הפעילות ואסי בכר נכנס לתפקיד מנהל הרכש וטכנולוגיות המידע.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , ייצור וקבלנות משנה , תעשייה ישראלית