קונטרופ תספק מטעדים למל"ט ההודי העתידי

27 ינואר, 2020

המטעדים האופטיים יסופקו לסוכנות ההודית לפיתוח ביטחוני, המפתחת כיום שני מל"טים צבאיים חדשים, שנועדו להחליף בעתיד את המל"טים שהודו רוכשת מישראל

חברת קונטרופ (Controp) מהוד השרון זכתה במכרז של הסוכנות לפיתוח ביטחוני בהודו (DRDO) לאספקת מטעדים אלקטרו-אופטיים ואינפרא-אדום (EO/IR) עבור מל"טים צבאיים שהסוכנות מפתחת. נשיא ומנכ"ל קונטרופ, חגי אזני, אמר שמדובר בזכייה אסטרטגית עבור החברה. "אנחנו מקווים ששיתוף הפעולה הזה יוביל לפרוייקטים נוספים בעתיד". התקווה הזאת מבוססת ככל הנראה על שני פרוייקטים אסטרטגיים המתבצעים כיום בהודו, שנועדו לספק לה יכולת פיתוח וייצור של מערכות מל"ט מרכזיות.

הודו היא לקוח מרכזי של התעשייה הישראלית בתחום כלי הטיס הבלתי מאויישים, ומאז שנות ה-90 היא רכשה מל"טים רבים של התעשייה האווירית דוגמת Searcher, Heron ומל"ט התקיפה Harop. כיום מנהלת DRDO שני פרוייקטי פיתוח גדולים: מל"ט Rustom-1 הוא מל"ט בינוני במשקל של 800 ק"ג, המיועד לפעול בטווח של עד 200 ק"מ ולשהות עד 10 שעות באוויר.

הפרוייקט השני הוא פיתוח המל"ט הגדול Rustom-2, אשר מיועד לשהות עד 24 שעות באוויר ויכול לשאת מטעדי מודיעין או חימוש. ככל הנראה הוא נועד להחליף בעתיד את מל"טי Heron של התע"א ,הנמצאים כיום בשימוש הצבא ההודי. קונטרופ לא מסרה לאיזה פרוייקט משתייך המכרז שבו היא זכתה, אולם כל אחד מהם צפוי להגיע לייצור המוני.

אחד מהמוצרים המצליחים ביותר של קונטרופ

העיתון ההודי The Economic Times דיווח לאחרונה שהצבא ההודי מעוניין לרכוש 80 מערכות Rustom-2 כאשר יסתיים הפיתוח. המטעד iSky-50HD הוא אחד מהמוצרים הפופולריים של קונטרופ. הוא מותקן במערכות בלתי מאויישות, במטוסים, במסוקים ואפילו בבלוני תצפית. הוא שוקל 29 ק"ג, מיוצב באמצעות ג'ירוסקופ וכולל ארבע מצלמות HD מסוגים שונים למשימות יום ולילה, מצייני לייזר ויכולת עקיבה אחר מטרות, ושידור של כל הנתונים אל מפה דינמית.

החברה מסרה שהזכייה באה לאחר שהסוכנות בחנה מספר הצעות מתחרות, ובחרה במטעד iSky-50HD של קונטרופ. מדובר באחד מהמוצרים הוותיקים ביותר של החברה, כאשר הגרסאות הראשונות שלו נכנסו לשימוש כבר בתחילת שנות התשעים, ומאז הוא שולב במערכות רבות של התע"א, אלביט, אירונאוטיקס, תאלס ועוד.

חברת קונטרופ פועלת בשוק הביטחוני והצבאי מאז 1988 ועוסקת בפיתוח וייצור מערכות אבטחה ותצפית אלקטרו-אופטיות. היא מתמחה בייצור ופיתוח מטעדים אלקטרו-אופטיים מיוצבים למשימות מעקב ובקרת תנועה. בהן: מצלמות מערב יום ולילה למטוסים, מסוקים, מל"טים, ספינות וכלי-רכב יבשתיים. כיום החברה מעסיקה כ-300 עובדים בישראל ובחברה בת בארה"ב, ונמצאת בבעלות חברת רפאל וחברת אירונאוטיקס (הנמצאת בבעלות חלקית של רפאל). בשנת 2018 הסתכמו מכירותיה בכ-89.6 מיליון דולר.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אלקטרואופטיקה , חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית

פורסם בתגיות: Controp , מטעד , מל"ט , קונטרופ