ערן ברימן פרש מ-Corephotonics ומונה לסמנכ"ל שיווק ועסקים של וויביט ננו

15 ספטמבר, 2020

ברימן שימש בתפקידי ניהול טכנולוגיים ועסקיים ב-DSPG, סיוה ולאחרונה בחברת קורפוטוניקס. מינויו מעיד על היערכות החברה, המפתחת זיכרון ReRam, לשלב המסחור והייצור

חברת וויביט-ננו (Weebit-Nano) מהוד השרון, המפתחת זיכרון בלתי-נדיף מסוג ReRam, הודיעה על מינויו של ערן ברימן לתפקיד סמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי של החברה. עד כה לא אויש התפקיד הזה בוויביט ננו, והמינוי מעיד על ההיערכות הגוברת לשלב המסחור. "החברה מנהלת מגעים עם שותפים ולקוחות פוטנציאליים, ומתקדמת לקראת הסכמים ראשונים, ולכן יש צורך בהבנה בשוק ה-IP למערכות משובצות ובמודלים העסקיים שלו", נכתב בהודעת החברה.

ואמנם, ברימן מביא עימו ניסיון עשיר בתעשיית הסמיקונדקטור וה-IP בפרט. את מרבית הקריירה המקצועית שלו עשה בשתי חברות: חברת DSPG, שבה עבד בין 1995-2002, וניהל בין היתר את חטיבת הארכיטקטורה ואת חטיבת מעבדי האותות, ובין 2004-2016 עבד ב-CEVA, שהיא למעשה ספין-אוף של חטיבת ה-IP של DSPG, ובה שימש בין היתר כסמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי. ב-2016 הצטרף לחברת קורפוטוניקס (Corephotonics) המפתחת מצלמות ה לסמארטפונים ושנמכרה ב-2019 לחברת סמסונג, ובה שימש כסמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי.

המסחור מתקרב – המניה מזנקת

וויביט ננו מפתחת זיכרון מסוג חדש בשם ReRAM – Resistive Random Access Memoryהמתבסס על שימוש בחומרים המשנים את התנגדותם החשמלית בתגובה למתח חשמלי, ועל-ידי כך "זוכרים" את רמת המתח גם לאחר ניתוק ממקור הכוח. מדובר בזיכרון בלתי נדיף דוגמת זיכרון פלאש, אולם הפועל בהספק נמוך ובעל מחזור חיים ארוך כמו זיכרון DRAM.

להערכת החברה, המוצר שלה חסכוני פי 1,000 ומהיר פי 1,000 מזכרון פלאש. הוא מיועד בעיקר ליישומי IoT, בינה מלאכותית, מרכזי מידע ועוד. הפיתוח הטכנולוגי מתבצע במכון המחקר הצרפתי Leti, כאשר ההנהלה יושבת בישראל. וויביט ננו ו-Leti הגישו באחרונה מספר בקשות לרישום פטנטים והחברה מנהלת מגעים עם קבלניות ייצור (foundry) להקמת קו ייצור.

וויביט ננו הכריזה בשנה האחרונה על שני שיתופי פעולה מסחריים ראשונים, עם חברות השבבים סיניות XTX ו-SiEn. הם נועדו לבחון את שילוב הזכרון שלה במוצרי שתי החברות. ווביט ננו נסחרת בבורסה האוסטרלית (ASX). בחודש האחרון זינקה מניית ההחברה ב-175% לשווי שוק של 83 מיליון דולר אוסטרלי.

למרות היותה חברת סטארט-אפ קטנה, הדירקטוריון של וויביט ננו מונה גלריה של דמויות בכירות מתעשיית השבבים המקומית והעולמית. בין היתר מכהנים בו אטיק ראזה, שכיהן בשנים 1996-1999 כנשיא ומנהל התפעול (COO) של AMD, דדי פרלמוטר לשעבר סגן נשיא באינטל העולמית, וד"ר יואב ניסן-כהן, ממייסדי טאואר סמיקונדקטור.

האזינו לשיחה עם מנכ"ל וויביט ננו, קובי חנוך, בתוכנית הפודקאסט שלנו שעלתה באוקטובר 2019

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חברות סטראט-אפ , חדשות , מינויים , סמיקונדקטורס

פורסם בתגיות: Weebit Nano , ערן ברימן