"האנשים שמאחורי הטכנולוגיה": הסיב האופטי והאלגוריתם שיאפשרו את מהפיכת הדור החמישי

30 ספטמבר, 2020

תוכנית מס' 24 בפודקאסט של Techtime, עם מיכאל שפירא ועמית כהן מקומפירה-לאבס והאלגוריתם שיפתור את בעיות הסטרימינג, ועם ניסים אטיאס מקורנינג ישראל, החברה שהמציאה את הסיב האופטי

מנחה: יוחאי שויגר
עורך: רוני ליפשיץ
מנגינת פתיחה: ניר שדה

[בתמונה מימין לשמאל: מיכאל שפירא, עמית כהן וניסים אטיאס]

שתי השיחות בתוכנית נוגעות בחלק מאתגרי התוכנה והחומרה של המעבר לדור החמישי, וגם כיצד הקורונה שהגיחה לחיינו גרמה לכולם להבין שהדור החמישי אינו מותרות אלא הכרח המציאות החדשה.

בשיחה הראשונה מתארחים מיכאל שפירא (המדען הראשי) ועמית כהן (מנכ"ל) מחברת קומפירה-לאבס (Compira-Labs), שפיתחה אלגוריתם מתוחכם שמסייע לווסת בצורה חכמה יותר את תעבורת הווידיאו ברשת ולפתור שיבושי סטרימינג כמו שיהוי, טעינה-מחדש (buffering) ועיכובים בהורדה.

מיכאל ועמית מסבירים מדוע שיפורי תשתית והגדלת רוחב-הפס לא בהכרח יפתרו את בעיות הצפיפות ברשת, ומספרים כיצד האלגוריתם שלהם הצליח לשפר ביצועי סטרימינג בתקופה המאתגרת של פרוץ הקורונה.

השיחה השנייה (מתחילה בדקה 37:07) היא עם ניסים אטיאס, מנכ"ל קורנינג (Corning) ישראל, המרכז הישראלי של התאגיד האמריקאי שהמציא את הסיב האופטי.

ניסים מספר על האסטרטגיה של קורנינג בתחום הדור החמישי, כיצד האיצה הקורונה את המעבר לדור החמישי, וגם איפה נמצאת ישראל במרוץ לדור הבא.

עקבו אחר כל תוכניותינו ב-Spotify

וגם ב-Apple Podcasts

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Podcast , בינה מלאכותית , דור חמישי , חדשות , תקשורת

פורסם בתגיות: יוחאי שויגר , מיכאל שפירא , ניסים אטיאס , עמית כהן , קומפירה-לאבס , קורנינג