עסקת אנלוג-מאקסים עברה את משוכת בעלי המניות

12 אוקטובר, 2020

בעקבות אישור בעלי המניות לעסקת ה-21 מיליארד דולר, נותר רק שלב קבלת האישורים הרגולטוריים לביצוע המיזוג. שתי החברות פירסמו הודעה משותפת שבה הן העריכו שהמיזוג יושלם בקיץ 2021

עיסקת המיזוג בין חברת אנלוג דיוייסז (Analog Devices – ADI) וחברת מאקסים (Maxim Integrated Products) אושרה על-ידי בעלי המניות, במסגרת שתי הצבעות של אסיפת בעלי המניות ששתי החברות קיימו בסוף השבוע במקביל. האישורים התקבלו כמעט ברגע האחרון לפני פקיעת פרק הזמן שהוגדר בהסכם המיזוג הראשוני. בעקבות האישור של בעלי המניות, נותר רק שלב קבלת האישורים הרגולטוריים לביצוע המיזוג. שתי החברות פירסמו הודעה משותפת שבה הן העריכו שהמיזוג יושלם בקיץ 2021.

חברת אנלוג דיוייסז הציעה לרכוש את מאקסים תמורת 21 מיליארד דולר במניות, בעיסקה שבה יקבלו בעלי המניות של מאקסים 0.63 מניות של ADI תמורת כל מניה של מאקסים. בסיום העיסקה הם יחזיקו בכ-31% ממניות החברה המאוחדת. בעלי המניות של ADI יחזיקו בכ-69% ממניות החברה המאוחדת. מדובר במיזוג בין שתי ענקיות שבבים אנלוגיים, אשר עשוי להביא את אנלוג למעמד יצרנית השבבים האנלוגיים הגדולה בעולם.

אנלוג דיוייסז היא אחת מהחברות הגדולות בעולם בתחום השבבים האנלוגיים, רכיבים לאותות מעורבים ורכיבי המרת אותות, מגברים ופתרונות RF. בנוסף, היא מייצרת רכיבי MEMS, חיישנים ומעבדי DSP. חברת מאקסים היא אחת מהמתחרות של אנלוג, ומתמקדת בעיקר ברכיבים אנלוגיים, מעבדי אותות ורכיבים לאותות מעורבים ולניהול הספק.

למרות הדמיון בחלק מהמוצרים, אין חפיפה מלאה בין השתיים ושוקי היעד המרכזיים של שתי החברות אינם זהים: מאקסים חזקה בתחומי הרכב ומרכזי הנתונים, וחברת ADI חזקה במיוחד בתחום המוצרים התעשייתיים, התקשורת והבריאות הדיגיטלית. בתחום רכיבי ההספק יש חפיפה חלקית בין החברות, אולם בהודעה על המיזוג טענה ADI שגם בתחום הזה אין ממש תחרות משום שרכיבי ההספק של שתי החברות מיועדים אל שווקים אנכיים משלימים.

עיסקת אנלוג-מאקסים היא אחת מסדרת עסקאות מיזוג בתעשיית השבבים, אשר הופכת את שנת 2020 לאחת מהשנים הבולטות בתחום תהליכי המיזוג בתעשייה, ומדרגת אותה במקום השני לאחר שנת השיא 2015, שבה הסתכמו המיזוגים ביותר מ-107 מיליארד דולר. שתי עסקאות הענק האחרות שהוכרזו השנה (ושעדיין לא יצאו אל הפועל), הן רכישת ARM על-ידי אנבידיה תמורת 40 מיליארד דולר, ורכישת Xilinx על-ידי AMD תמורת כ-30 מיליארד דולר.

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות