אקו ווייב פאואר בדרך לנסד"ק

3 מרץ, 2021

החברה פיתחה טכנולוגיה להפקת חשמל מתנועת גלי הים. נסחרת כיום בבורסה First North בשבדיה בשווי של 37.5 מיליון דולר. באפריל תחובר התחנה שלה ביפו לרשת החשמל של ת"א

הבאז הגדול סביב תחום האנרגיה המתחדשת מושך עוד ועוד חברות מהמגזר לבורסות. היום הודיעה חברת אקו ווייב פאואר (Eco Wave Power) התל-אביבית, שפיתחה טכנולוגיה להפקת חשמל מגלי הים המגיעים לחוף (on-shore), כי הגישה לרשות לניירות ערך של ארצות הברית (SEC) בקשה לרישום מניות החברה בנסד"ק, והחברה ממתינה כעת לאישור.

כבר כיום EWP היא חברה ציבורית: ביולי 2019 הונפקה החברה בבורסת First North בשבדיה. First North משתייכת לחברת נסד"ק, המפעילה את הבורסה האלקטרונית בניו-יורק. בעבר הסבירה מייסדת ומנכ"לית החברה, אינה ברוורמן, כי הרישום ב-First North עשוי לסלול את דרכה של החברה בעתיד לזירה הגדולה יותר של בורסת נסד"ק בוול-סטריט. כיום נסחרת EWP לפי שווי שוק של 37.5 מיליון דולר לערך.

כוח הטבע החדש בעולם האנרגיה המתחדשת

אקו ווייב, שהוקמה ב-2011, פיתחה מודל טכנולוגי של תחנות זולות ופשוטות לאורך החוף (On-Shore) המשתמשות בתנועת הגלים לצורך הפקת חשמל. המערכות של אקו ווייב מבוססות על מצופים המוצבים בצמוד למזח או אל קו החוף. הגלים מייצרים תנועת עלייה וירידה של המצופים המומרת לתנועה של נוזל הידראולי בבוכנה, המפעילה גנרטור הנמצא על החוף מחוץ למים. המערכת כוללת גם מנגנון להגנה מפני סופות, אשר נועל את המצופים ומצמידם למזח כשהגלים חזקים מדי ועלולים לפגוע בציוד.

ב-2017 הקימה החברה בגיברלטר את תחנת הכוח המסחרית הראשונה המחוברת לרשת החשמל המקומית. אחד הפרויקטים החשובים ביותר של החברה שאמורים להבשיל השנה הוא הקמת תחנת גלי-הים הראשונה בישראל שתחובר לרשת החשמל. תחנת הכוח, המוקמת בנמל יפו, תספק קיבולת של 100 קילו-וואט, והיא צפויה להתחיל לפעול בחודש אפריל 2021 ולהתחבר לרשת החשמל של העיר תל אביב-יפו. באקו ווייב מתכננים להרחיב בסופו של דבר את התחנה לכל אורך שוברי-הגלים של עיריית תל-אביב-יפו ולהגיע לקיבולת של 20 מגה-וואט. קיבולת כזו יכולה לספק כמחצית מתצרוכת החשמל של העירייה. החברה מעורבת בשורה של מיזמים להקמת תחנות כוח על בסיס הטכנולוגיה שלה בפורטוגל, איטליה, מקסיקו, בריטניה, סין ועוד. 

האזינו לשיחה עם אינה ברוורמן מתוך תוכנית הפודקאסט שלנו ששודרה בספטמבר 2019:

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אנרגיה וסביבה , גיוסי הון , חדשות , קלינטק

פורסם בתגיות: אינה ברוורמן , אקו ווייב פאואר , נסד"ק