המצלמה האוטונומית של Leopard מתבססת על שבב ה-AI של היילו

4 מרץ, 2021

מדובר במצלמה משובצת המבצעת יישומי למידת-עומק באביזר הקצה. השבב של היילו מסוגל לבצע 26 טריליון פעולות בשנייה. זה מוצר הקצה השני שבו משתלבת היילו

מעבד ה-AI של היילו (Hailo) השתלב בתוך מוצר חדש של יצרנית המצלמות החכמות Leopard. מדובר במצלמה משובצת בשם EdgeTuring ליישומי עיבוד תמונה שבהם משימות למידת-עומק כמו זיהוי וסיווג אובייקטים מתבצעות במכשיר הקצה ולא בענן. המצלמה מצוידת בכרטיס ההאצה Hailo-8 של היילו, מעבד האותות SC2000 של חברת Socionext היפנית, והיא גם מחוברת בחיבור רשת פשוט לשירות הענן של אמזון AWS.

המוצר מיועד למגוון יישומים כדוגמת רובוטיקה ואוטומציה במפעלי תעשייה, מצלמות אבטחה חכמות, יישומי ראיית-מכונה בענף הקמעונאות ועוד. להערכת ליאופרד, קצב עיבוד הפריימים של המצלמה גבוה יותר בהשוואה לפתרונות אחרים בשוק, וצריכת ההספק נמוכה יותר . המצלמה מתומחרת ב-900 דולר.

ליאופרד, שהוקמה ב-2008 ויושבת בקליפורניה, מפתחת מצלמות HD משובצות למערכות נהיגה אוטונומית, רחפנים ורובוטים, מצלמות עומק ו-360 מעלות, AR/VR ומכשור מדעי ורפואי. בין לקוחותיה, אנבידיה, זיילינקס, קואלקום, און-סמי, בוסטון רובוטיקס וסוני.

המעבד Hailo 8 מאפשר לשלב במכשירי קצה יכולות AI בעלי קצב עיבוד גבוה של 26 טריליון פעולות בשנייה (TOPS) ביעילות הספק של 3TOPS/W. היילו דיווחה שבמבחן השוואתי שנעשה בין המודול שלה לבין מודול Myriad-X של אינטל ומודול Edge TPU של גוגל, הוא היה מהיר יותר בשיעור גבוה: מספר התמונות ממבחן סטנדרטי שהוא ביצע להן עיבוד בשנייה אחת, היה גבוה פי 26 מהמודול של אינטל ופי 13 מהמודול של גוגל. זהו אביזר-הקצה השני שבו משתלבת היילו. לפני כשנה הכריזה כי מחשב עיבוד התמונה של פוקסקון יכלול את המודול שלה. גם במוצר של פוקסקון הצלע השלישית היא Socionext היפנית.

חברת היילו הוקמה בחודש פברואר 2017 על-ידי המנכ"ל אור דנון, ה-CTO אבי באום ומנהלת הפיתוח העסקי הדר צייטלין. המשקיע הראשון בחברה היה זהר זיסאפל, המשמש כיום כיו"ר Hailo. החברה פיתחה ארכיטקטורה חדשה של שבב בינה מלאכותית המבצע באביזרי-קצה את שלב ההרצה, כלומר יישום ההסקות (Inference) של רשת נוירונית, במהירות רבה ובחיסכון גדול באנרגיה.

מעבד הלמידה העמוקה של היילו מסוגל להריץ יישומים משובצים של אינטליגנציה מלאכותית על גבי מכשירי קצה המותקנים במכוניות מקושרות, רחפנים, התקני בית חכם דוגמת עוזרים אישיים, מצלמות חכמות וטלוויזיות חכמות, פלטפורמות IoT, פלטפורמות AR ו-VR, מוצרים לבישים ומוצרי אבטחה.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: בינה מלאכותית , חדשות , סמיקונדקטורס , ראיית מכונה , רובוטיקה

פורסם בתגיות: Leopard , היילו