התעשייה האווירית מקימה באוסטרליה חברה לכלים לוגיסטיים אוטונומיים למכרות

27 אפריל, 2021

החברה הוקמה בשיתוף Bis האוסטרלית, המספקת שירותים לוגיסטיים למכרות. החברה תספק כלים אוטונומיים לפינוי פסולת, שינוע, חציבה ועוד. ענף המכרות מהווה עשירית מכלכלת אוסטרליה

[בתמונה: רובוט Sahar של אלתא המיועד לפינוי דרכים]

התעשייה האווירית (IAI) וחברת Bis האוסטרלית, המספקת שירותים לוגיסטיים לענף המכרות, מקימות באוסטרליה חברה משותפת, Auto-Mate, שתפתח כלים לוגיסטיים אוטונומיים המותאמים למשימות בתפעול של מכרה, כדוגמת פינוי פסולת, שינוע סחורות, חציבה ועוד.החברות מסרו כי הכלים הללו יתרמו לשיפור הבטיחות והיעילות של המכרה ויספקו דאטה מפורט שיסייע למקסם את תהליכי התפעול.

אוסטרליה היא מדינה עשירה במחצבים וענף המכרות הוא אחד הסקטורים המשמעותיים ביותר בכלכלה, אשר אחראי לכעשירית מהתוצר הלאומי. מי ששידך בין התעשייה האווירית ל-Bis היא לשכת הסחר האוסטרלית, Austrade, שעובדת עם התעשייה האווירית מאז 2013 במטרה למצוא הזדמנויות עבור התעשייה האווירית בענף המכרות.

המיזם המשותף ישלב בין המומחיות של התעשייה האווירית בתחום הרובוטיקה האוטונומית והניסיון של Bis כספקית שירותים לוגיסטיים למכרות באוסטרליה. תעשייה האווירית פיתחה, תחת חברת אלתא שבבעלותה, מספר כלים אוטונומיים קרקעיים ליישומים צבאיים, כמו למשל סייר הגבולות הרובוטי Guardium, שתפקידו לפטרל לאורך הגבול ולהתריע מפני ניסיונות חדירה, רובוט תומך לחימה בשם REX, שמסייע לכוחות קרקעיים בשטח, והרובוטים Panda ו-Sahar, המיועדים לליווי שיירות, פינוי דרכים ומשימות של הנדסה קרבית. כל הכלים הללו מתבססים על אותה פלטפורמה רובוטית שפיתחה אלתא. ב-Bis ציינו כי העובדה שהכלים הרובוטיים של התעשייה האווירית מיועדים לתפקד בסביבות מרוחקות ותנאי שטח קשים הופכים אותם  למתאימים גם לענף המכרות.

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , רובוטיקה , רכב אוטונומי , תעופה וביטחון , תעשייה וניהול

פורסם בתגיות: אוסטרליה , אלתא , התעשייה האווירית , לוגיסטיקה