ג'נסל גייסה 14.3 מיליון דולר מ-BNP ו-TDK

2 מאי, 2021

ג'נסל מפתחת מערכות גיבוי ואספקת חשמל המבוססות על תאי דלק אלקליים. לא מכבר הודיעה על פרויקט משותף עם TDK לפיתוח מערכת להפקה נקייה של אמוניה

חברת ג'נסל אנרג'י (GenCell Energy) מפתח תקווה, המפתחת מערכות גיבוי ואספקת חשמל המבוססות על שימוש בתאי דלק אלקליים (Alkaline Fuel Cells), השלימה גיוס הון בהיקף של 14.3 מיליון דולר, באמצעות הקצאת מניות פרטית לשורה של משקיעים מוסדיים בינלאומיים.

הגיוס הובל על ידי בנק ההשקעות הצרפתי BNP Paribas, באמצעות קרן ההשקעות של הבנק המתמקדת באנרגיות מתחדשות, ועל ידי תאגיד האלקטרוניקה היפני TDK, שמושקע בג'נסל ומעורב עימו בפרויקט לפיתוח מערכת להפקה נקייה של אמוניה. הקצאת המניות בוצעה לפי מחיר של 13.5 שקל למניה, דיסקאונט של 4.6% בהשוואה למחיר הנעילה של המניה בבורסת תל אביב ב-7 באפריל. החברה נסחרת לפי שווי שוק של 1.16 מיליארד שקל.

ייצור חשמל נקי באמצעות מימן וחמצן

תא דלק הינה שיטה חלופית לייצור חשמל באמצעות ריאקציה כימית בין מימן לחמצן, הגורמת ליצירה של זרם חשמלי ופליטה של אנרגיית חום. שיטה זו נחשבת לנקייה מאחר שתוצר הלוואי היחיד בתהליך הינו מים, ללא פליטה של גזים מזהמים. ג'נסל הצליחה להוזיל באופן משמעותי את עלויות ייצור החשמל באמצעות פיתוח טכנולוגיית תאי דלק המאפשרת לעשות שימוש במימן ברמה תעשייתית, שהינו זול יותר, וללא שימוש במתכות יקרות כמו פלטיניום כקטליזאטור.

החברה השיקה עד כה שלושה מוצרים עיקריים. ה-G5 Long Duration UPS הינה מערכת אל-פסק, המבוססת על תאי-דלק, אשר משמשת כמערכת גיבוי, בהספק של 5 קילו-וואט, למתקני תשתית קריטיים ומערכות חירום, על מנת להבטיח את המשך אספקת החשמל הרציפה גם במקרים של הפסקות ושיבושי חשמל.

מערכת ה-G5rx דומה במהותה ל-G5, אך היא כוללת כלוב מגן המבטיח את תפקודה גם במקרים של רעידות אדמה. באחרונה קיבלה המערכת בארצות הברית אסמכת עמידות בפני רעידות אדמה (IEEE 693), מה שיאפשר את שיווקה למתקנים באזורים המועדים לרעידות אדמה. בניגוד לשתי מערכות ה-G5, המשמשות כמערכות גיבוי, ה-A5 היא מערכת ראשית לאספקה רציפה של חשמל עבור מתקנים באזורים מרוחקים שאינם מחוברים לרשת החשמל.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: גיוסי הון , חדשות , קלינטק

פורסם בתגיות: TDK , אמוניה , ג'נסל