סרגון מפתחת SoC עבור תמסורת הדור החמישי

4 מאי, 2021

שבב ה-SoC החדש מבוסס על 8 ליבות וישמש כליבת פלטפורמת התמסורת העתידית IP-100, אשר תצא לשוק בסוף 2022 ותתמוך בתשתיות תקשורת פתוחות (Open RAN) עבור רשתות הדור החמישי

חברת סרגון (Ceragon) התל אביבית מפתחת פלטפורמת תקשורת חדשה עבור מערכות התמסורת האלחוטית שהיא מספקת לחברות תקשורת בעולם. הפלטפורמה החדשה, בשם IP-100, תחליף את הפלטפורמה הקיימת של החברה, FibeAir IP-50, אשר מאפשרת מעבר מרשתות LTE לרשתות 5G, אולם לא פותחה במיוחד עבורן. הפלטפורמה החדשה תהיה מותאמת לרשתות הדור החמישי אשר ייבנו במתכונת של רשתות פתוחות (Open RAN) ותיבנה על בסיס שבב SoC מרכזי חדש המיישם טכנולוגיות רדיו-מוגדר תוכנה (Software-defined radio).

מערכת IP-100 תרחיב את טווח התדרים של פלטפורמת התמסורת של סרגון אל מעבר לתחום הגלים המילימטריים (MW) ורצועות V-Band ו-E-Band בתדרי 4GHz-86GHz, שבהם היא פעילה כיום. תחומי התדר הנוספים כוללים את רצועת W-band בתדרים של עד 110GHz ורצועת D-band המגיעה עד לתדר של 170GHz. ליבת הפלטפורמה החדשה הוא מעבד בעל 8 ליבות, הכולל בין השאר את מעבדי ה-DSP של חברת סיוה (CEVA) הישראלית, מדגמי CEVA-X2 ו-CEVA-XC4500.

בשיחת הוועידה אתמול לאחר פרסום הדו"ח הרבעוני, אמר המנכ"ל עירא פלטי ששנת 2021 צפויה להיות שנה טובה עבור החברה, בזכות הדרישה הגוברת לפתרונות תמסורת עבור פריסת רשתות הדור החמישי. "אני שמח לדווח שכבר יש לנו 12 ניצחונות תכנון בתחום הדור החמישי". הוא ציטט את הערכת ארגון GSMA ו-ABI Research, מספר המנויים לשירותי 5G צפוי לצמוח בקצב של כ-41% בשנה בשש השנים הבאות, להיקף של כ-4.2 מיליארד מנויים, כאשר יותר מ-80% מתעבורת הנתונים צפוייה להגיע מרשתות הדור החמישי. "לכן תמסורת רחבת פס ובתדרים גבוהים היא חיונית לעמידה בדרישות התעבורה של הדור החמישי".

כאן נכנס לתמונה השבב החדש: הוא מיועד להגדיל את קיבולת התמסורת של סרגון מקצב העברת נתונים של 20Gbps לקיבולת של 20Gbps ולספק תמיכה מלאה ב-Open RAN. פלטי העריך שאבטיפוס ראשון ייוצר במתכונת ניסוי (Tape out) בחודש יולי 2021, ושעד סוף השנה יסתיימו הבדיקות והתיקונים האחרונים של השבב. "אנחנו מצפים להוציא את המוצרים הראשונים בסוף 2022 או בתחילת 2023. צריך לזכור שהזמן המפריד בין Tape out לבין ייצור סדרתי הוא בדרך-כלל 18 חודשים".

סרגון מספקת פלטפורמות לתמסורת אלחוטית (Backhaul) המקשרות בין אתרים מרוחקים ובין תאים סלולריים וליבת הרשת, ומאפשרות למפעילות תקשורת להרחיב את קיבולת הרשת. ברבעון הראשון של 2021 הסתכמו מכירותיה בכ-68.3 מיליון דולר, צמיחה של 22.2% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. החברה צופה שמכירותיה השנתיות יסתכמו ב-275-295 מיליון דולר, בהשוואה למכירות בהיקף של כ-263 מיליון דולר בשנת 2020. כיום החברה נסחרת בנסד"ק לפי שווי של כ-272 מיליון דולר. בתחילת חודש יולי השנה ייכנס דורון ארזי לתפקיד המנכ"ל במקומו של עירא פלטי, אשר ישמש כסגן יו"ר החברה, זוהר זיסאפל.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות