הסכם ראשון לננוקס במערב אפריקה

12 יולי, 2021

חתמה על הסכם הפצה בניגריה לפריסה של 1,000 מערכות רנטגן דיגיטליות, ושירות ענן נלווים, תוך 4 שנים. "שירותי דימות רפואיים חייבים להיות נגישים כמו מים וחשמל"

[בתמונה למעלה: צילום הרנטגן הראשון בעולם (מימין), לצד צילום כף ידו של מנכ"ל ננוקס, פוליאקין, מתוך ההדגמה בכנס RSNA]

חברת ננוקס (Namox) מנווה אילן הודיעה היום כי חתמה על הסכם עם חברת הציוד הרפואי הניגרית EiLEENO Pharma לפריסה של כ-1,000 מערכות רנטגן דיגיטליות של ננוקס ברחבי המדינה. ההסכם, שייצא לפועל עם קבלת האישורים הרגולטוריים, צפוי להתפרס על פני כ-4 שנים. פריסת המערכות תכלול גם את שירות הענן של ננוקס, הכולל יישומים כמו מאגר צילומים, הסתייעות ברדיולוג מרוחק, כלי פענוח מבוססי בינה מלאכותית, גבייה ודיווח.

מננוקס נמסר כי פריסת המערכות תסייע לשפר את רמת שירותי הבריאות בניגריה מעצם הגברת הנגישות של האוכלוסייה לשירותי CT. מייסד ומנכ"ל החברה, רן פוליאקין, אמר כי מערב אפריקה היא אחד משוקי היעד המרכזיים של החברה. "המטרה שלנו היא ששירותי דימות רפואיים יהיו שכיחים ונגישים כמו מים וחשמל ויהיו זמינים לכולם ובכל מקום."

ננוקס פיתחה טכנולוגיית CT דיגיטלית המבוססת על ייצור קרני רנטגן באמצעות רכיב MEMS במקום באמצעות מנורת להט, שחימומה מביא לפליטה של אלקטרונים. כלומר, המערכת "הקרה" של ננוקס מהווה שינוי פרדיגמה לעומת מערכות הדימות ה"חמות". להערכת החברה, הטכנולוגיה החדשה תאפשר לייצר מערכות CT ניידות וקומפקטיות יותר במחיר של 10,000 דולר למערכת, במקום מחיר של כ-3 מיליון דולר, שזהו כיום מחירם הממוצע של סורקי CT.

החברה משווקת את המערכת באמצעות שיתופי פעולה עם ממשלות, בתי חולים ורשתות בריאות. החברה חתמה על הסכמי הפצה ב-13 מדינות לפריסת כ-5,150 מכשירי CT, בכפוף לאישורים. היעד של החברה הוא לפרוס כ-15,000 מכשירים עד סוף 2024. בכוונתה של החברה להציע שימוש במערכות במתכונת של שירות שהתשלום עליו נקבע לפי מספר הסריקות (Pay-per-Scan), ולהקטין בכך את עלויות  ההצטיידות בסורקים.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מכשור רפואי , ענן

פורסם בתגיות: ניגריה , ננוקס