אימקו רוכשת את יצרנית המל"טים אינוקון

23 ספטמבר, 2021

אינוקון מפתחת מל"טים צבאיים בגדלים שונים וגם מסבה מטוסים קלים למל"טים. זוהי הרכישה השלישית של אימקו בשנה האחרונה, במטרה להציע פתרון משולב לתחום אחיזת-השטח

בתמונה למעלה: מל"ט Falcon Eye של אינוקון

קבוצת אימקו (IMCO) מודיעה היום (ה') על רכישה שלישית ב-2021. אימקו חתמה על הסכם לרכישת יצרנית המל"טים הישראלית אינוקון (Innocon) תמורת כ-3 מיליון שקל, וכן סכום נוסף השווה ל-25% מהרווח הנקי שתציג אינוקון בשש השנים הבאות. בחודש יוני השלימה אימקו את רכישתה של קבלנית הייצור האלקטרוני מיקנעם EMT, ובתחילת אוגוסט הודיעה על מזכר הבנות לרכישת חברה פרטית העוסקת בפיתוח ציוד ומוצרים בתחום האלקטרו אופטיקה. הרכישות הן חלק מאסטרטגיה שנועדה לשנות את אופי החברה: מיצרנית רכיבים לספקית פתרונות משולבים מקצה-לקצה.

חברת אינוקון הוקמה בשנת 2001 ועוסקת בפיתוח וייצורמל"טים טקטיים למשימות תצפית ומודיעין לשוק הצבאי וביטחון המולדת. החברה פיתחה משפחה של פלטפורמות בגדלים שונים, ממל"ט זעיר במשקל של 4 ק"ג ועד למל"ט גדול במשקל של 200 ק"ג. המל"ט הגדול ביותר של החברה הוא Falcon Eye, שהוא למעשה מטוס קל במשקל של 750 ק"ג, שהוסב למל"ט באמצעות הטמעת מערכת הבקרה והשליטה של אינוקון, המאפשרת טיסה אוטונומית, כולל המראה ונחיתה עצמוניות.

הפלקון מסוגל לטוס בגובה של מעל 20 אלף רגל למשך כ-24 שעות. אחד מהמוצרים המפתיעים של החברה הוא שילוב בין מטוס ממונע לבין מל"ט. מערכת ASIS – Airborne Surveilance and Intelligence System מספקת את כל יכולות הניטור והניתוח של מל"ט מודרני, כשהיא מותקנת על-גבי מטוס קל מדגם Tecnam P92 Echo. בין לקוחות החברה נמנות חברות תעופה ובטחון דוגמת אלביט, איירבאס, BAE, רומרו ועוד. המל"טים של החברה נמצאים בשימוש במספר מדינות ברית נאט"ו, בארצות הברית, בישראל ובמספר מדינות באמריקה הלטינית, באסיה ובאפריקה. 

פתרון כולל לאחיזת-שטח

אימקו ואינוקון כבר משתפות פעולה באחד התחומים האסטרטגיים שאליו מכוונת אימקו כיום. בחודש מאי ביצעה אימקו הדגמה חיה של פתרון משולב להשגה מהירה של אחיזת שטח כוללת (Terrain Dominance) עבור כוחות צבא, ביטחון מולדת וחילוץ והצלה. אחיזת שטח הינה היכולת לספק לכוחות הקרקע תמונת מצב מודיעינית פרטנית בזמן אמת על הנעשה בשדה הקרב, כולל תנאי השטח ופריסת האויב. המערך שאותו הציגה אימקו התבסס על אינטגרציה של טכנולוגיות ופתרונות של עוד מספר חברות ישראליות, ובהן מל"טים מתוצרת אינוקון, והוא כולל צי של מיני-רחפנים, כטב"מים, קוואדקופטרים ופלטפורמות אוויריות מרחפות. הם מצוידים בחיישנים, אמצעי תקשורת ומנוהלים באמצעות מערכת בקרה ושליטה מאוחדת.

קבוצת אימקו כוללת חמש חברות: אימקו תעשיות, ניר-אור, אתנה, ADT ו-EMT. חברת אימקו תעשיות, שנוסדה עוד בשנות השבעים, הינה ספקית ראשית של ערכות חשמל לטנקים ונג"משים תוצרת ישראל, דוגמת טנק המרכבה והנגמ"שים נמר ואיתן. שלוש החברות האחרות נרכשו או הוקמו על-ידי אימקו לאורך השנים ונוצר מבנה של קבוצת אחזקות כשבראש הפירמידה ניצבת אימקו תעשיות. בסך הכול מעסיקה הקבוצה כ-350 עובדים.

בשנת 2020 הסתכמו הכנסותיה של אימקו ב-164 מיליון שקל. כ-75% מהן מגיעות מהשוק בישראל, כאשר משרד הביטחון הוא אחד הלקוחות המרכזיים של החברה. יתר ההכנסות מגיעות מהשוק בארצות הברית, שם החברה פעילה באמצעות חברת-בת (ADT). אחת ממטרות האסטרטגיה החדשה היא להיכנס לשווקים בינלאומיים נוספים.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מיזוגים ורכישות , רחפנים , תעופה וביטחון

פורסם בתגיות: אחיזת שטח , אימקו , אינוקון