רפאל והתע”א ישתתפו בסלון האווירי הערבי

2 נובמבר, 2021

הסלון ייפתח בדובאי באמצע נובמבר. רפאל תביא את מערכות הדגל שלה, בהן: מערכות הגנה אווירית, טילי קרקע-אוויר, מטעדים אלקטרו-אופטיים מוטסים ועוד. התעשייה האווירית תציג מערכות תעופה, חלל ומודיעין

לראשונה בתולדות התעשייה הביטחונית בארץ, חברות ישראליות ישתתפו בסלון האווירי בדובאי אשר קיבל את הכינוי “הסלון האווירי הערבי”. התעשייה האווירית וחברת רפאל (Rafael) הודיעו שהן ישתתפו בארוע שיתקיים בדובאי ב-14-18 נובמבר 2021. למעשה הן היו אמורות להשתתף בסלון בשנת 2020, אולם הוא בוטל עקב הקורונה. רפאל תקי ביתן גדול (בתמונה למעלה) שבו היא תציג את מערכות הדגל שלה, בהן מערכות חדשות מאוד המשלבות יכולות בינה מלאכותית. התעשייה האווירית תציג מערכות תעופה אזרחית, חלל, מטוסי משימה ומודיעין ועוד.

מנכ”ל התעשייה האווירית, בועז לוי, אמר שהתעשייה האווירית רואה במדינות המפרץ שותפות מלאות לתחומי העשייה של החברה, “ולפיתוח טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות שיסייעו בשמירה על הביטחון והכלכלה במזרח התיכון כולו. בשנה האחרונה נחתמו שיתופי פעולה בתחומי העשייה של החברה, ובהם הקמת מרכז הסבות למטוסים עם איתיחאד, הסכם תחזוקה עם גאלף אייר ועוד.

מנכ”ל רפאל, אלוף (מיל.) יואב הר-אבן, אמר שרפאל שמחה לבחון הזדמנויות למהלכים עסקיים עם העולם הערבי. “פתיחת צירים עסקיים עם העולם הערבי תביא לפריחה וצמיחה משני הצדדים״. התערוכה מתקיימת אחת לשנתיים מאז שנת 1986. בשנים האחרונות היא הרחיבה את תחומי הכיסוי שלה ונחשבת כיום לתערוכה הביטחונית הגדולה ביותר במזרח התיכון. כיום היא כבר נחשבת לארוע בינלאומי אשר משתתפות בו כ-1,200 חברות תעופה וביטחון מכל העולם.

תרומה לקופת המדינה

רפאל תציג בביתן שלה את מערכות הדגל המוכרות של החברה: מערכות הגנה אווירית,  פצצות אוויר-קרקע מדויקות ממשפחת SPICE, טילי קרקע-אוויר ממשפחת SPYDER, מערכת ההגנה בפני רחפנים Drone Dome. היא גם תביא לתערוכה את מערכת השליטה והבקרה Imilite לאיסוף, עיבוד והפצת מודיעין חזותי, מערכת התקשורת הקרבית BNET, המטעדים האלקטרו-אופטיים המוטסים Litening, המטעדים המוטסים הכוללים גם מכ”ם מדגם Reccelite.

בתחום החלל תוצג מערכת LITESAT, המורכבת ממיקרו-לוויינים אשר פועלים יחדיו בשילוב עם מערכת בקרה קרקעית. רפאל היא מהחברות הביטחוניות הגדולות בארץ. בשנת 2020 הסתכמו מכירותיה בכ-2.75 מיליארד דולר, עם רווח נקי של 94 מיליון דולר וצבר הזמנות של 2.29 מיליארד דולר. היא נחשבת למעסיק התעשייתי הגדול ביותר בצפון הארץ, עם כ-8,000 עובדים באופן ישיר ועוד כ-20 אלף בתי-אב באופן עקיף. רפאל נמצאת בבעלות המדינה ומעבירה בכל שנה 50% מרווחיה לקופת האוצר.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית

פורסם בתגיות: דובאי , רפאל