ג'נסל ו-EV Motors יפרסו רשת תחנות נקיות לטעינת רכב

15 נובמבר, 2021

EV Motors היא יבואנית של כלי רכב חשמליים בלבד. השימוש בטכנולוגיית תאי הדלק של ג'נסל יאפשר שלא לחבר את תחנות הטעינה לרשת החשמל ולהפיק חשמל ללא פליטות. במידה והפיילוט יצליח ישווקו החברות את הפתרון גם בסין

חברת ג'נסל אנרג'י (GenCell Energy), המפתחת מערכות גיבוי ואספקת חשמל המבוססות על תאי דלק של מימן ואמוניה נקייה, הודיעה היום (ב') על שיתוף פעולה עם יבואנית הרכבים החשמליים EV Motors. במסגרת שיתוף הפעולה, EV Motors תטמיע את טכנולוגיית הפקת החשמל הנקי של ג'נסל ברשת של תחנות אוטונומיות היברידיות לטעינת רכבים חשמליים שבכוונתה לפרוס ברחבי הארץ. השימוש בתאי הדלק של ג'נסל יאפשר שלא לחבר את תחנות הטעינה לרשת החשמל וכך להימנע משימוש בחשמל המופק מדלקים פוסיליים. תחנות הטעינה בפרויקט יהיו מתוצרת Sun Surplus Energy הסינית, המתמחה בייצור מערכות אחסון וטעינה לרכבים חשמליים.

שתי החברות יבצעו בתחילה פיילוט עם מספר תחנות טעינה, ובמידה והפיילוט יצליח ג'נסל תהפוך לספקית הבלעדית של טכנולוגיה להפקת חשמל בתחנות הטעינה שתפרוס EV Motors בארץ. כמו כן, שתי החברות יפעלו לקידום הפיתרון המשותף בסין ומקומות נוספים בעולם. בג'נסל רואים בפרויקט הוכחת היתכנות ליכולתה לספק פתרונות של הפקת חשמל נקי בתחנות טעינת רכבים ולהכניס את החברה לשוק תחנות הטעינה, שצפוי להגיע עד 2030 להיקף של 207 מיליארד דולר. EV Motors מתמחה ביבוא של כלי-רכב חשמליים בלבד, פרטיים ומסחריים, בין היתר של היצרניות JAC, ANKAI ו-LEVC.

ייצור חשמל נקי באמצעות מימן וחמצן

תא דלק הינה שיטה חלופית לייצור חשמל באמצעות ריאקציה כימית בין מימן לחמצן, הגורמת ליצירה של זרם חשמלי ופליטה של אנרגיית חום. שיטה זו נחשבת לנקייה מאחר שתוצר הלוואי היחיד בתהליך הינו מים, ללא פליטה של גזים מזהמים. ג'נסל הצליחה להוזיל באופן משמעותי את עלויות ייצור החשמל באמצעות פיתוח טכנולוגיית תאי דלק המאפשרת לעשות שימוש במימן ברמה תעשייתית, שהינו זול יותר, וללא שימוש במתכות יקרות כמו פלטיניום כקטליזאטור.

החברה השיקה עד כה שלושה מוצרים עיקריים. ה-G5 Long Duration UPS הינה מערכת אל-פסק, המבוססת על תאי-דלק, אשר משמשת כמערכת גיבוי, בהספק של 5 קילו-וואט, למתקני תשתית קריטיים ומערכות חירום, על מנת להבטיח את המשך אספקת החשמל הרציפה גם במקרים של הפסקות ושיבושי חשמל.

מערכת ה-G5rx דומה במהותה ל-G5, אך היא כוללת כלוב מגן המבטיח את תפקודה גם במקרים של רעידות אדמה. באחרונה קיבלה המערכת בארצות הברית אסמכת עמידות בפני רעידות אדמה (IEEE 693), מה שיאפשר את שיווקה למתקנים באזורים המועדים לרעידות אדמה. בניגוד לשתי מערכות ה-G5, המשמשות כמערכות גיבוי, ה-A5 היא מערכת ראשית לאספקה רציפה של חשמל עבור מתקנים באזורים מרוחקים שאינם מחוברים לרשת החשמל.

[מקור תמונה: EV Motors Linkedin]

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive , חדשות

פורסם בתגיות: EV Motors , ג'נסל , רכב אוטונומי