סימנס תטמיע את סייבלום ב-Siemens Polarion

2 פברואר, 2022

פולאריון היא פלטפורמת לניהול חיי תוכנה (ALM) לעולמות הרכב והמכשור הרפואי. הפתרון של סייבלום, המתבסס על "תאום דיגיטלי", יאפשר לזהות חולשות ועמידה בתקנים תוך כדי תהליך הפיתוח. בספטמבר נרכשה סייבלום על ידי LG

חברת סימנס (Siemens) תטמיע בפלטפורמת ניהול חיי התוכנה (ALM) שלה, Siemens Polaris, את פתרון אבטחת הסייבר של חברת סייבלום (Cybellum) הישראלית, המאפשר לזהות פרצות אבטחה בתוכנות במערכות הרכב באמצעות יצירת "תאום דיגיטלי" של כל ארכיטקטורת הקוד ברכב. בחודש ספטמבר נרכשה סייבלום על ידי ענקית האלקטרוניקה מקוריאה הדרומית LG תמורת 140 מיליון דולר.

Polarion היא פלטפורמה המאפשרת לנהל בסביבה שיתופית אחת את כל מחזור החיים של תוכנה, משלב הפיתוח וכתיבת הקוד, בקרת האיכות ועד העלאת התוכנה לאוויר ועדכונה לאורך הזמן. הפלטפורמה מאפשרת לשתף בתהליך את כל האנשים הרלוונטיים בארגון, מצוות הפיתוח ועד המחלקה המשפטית ואנשי השיווק, תוך כדי תיעוד ומעקב שוטפים. הפלטפורמה של סימנס משמשת בעיקר לתהליכי פיתוח של תוכנות משובצות בעולמות הרכב, המכשור הרפואי, השבבים והייצור התעשייתי.

בהודעת שתי החברות נמסר כי, האינטגרציה של הפתרון של סייבלוס בפלטפורמה של סימנס תאפשר לנטר את מרכיבי התוכנה, תוך כדי תהליך הפיתוח, ולזהות חולשות ופרצות אבטחה, וכמו כן לוודא כי התוכנה עומדת בתקני אבטחת מידע בינלאומיים בתעשיית הרכב כמו UN WP.29 R155 ו-ISO 26262, וכן בדרישה הגוברת של ה-FDA והרגולטור האירופי להציג את מפרט התוכנה כחלק מהליכי אישור של מכשור רפואי.

תאום דיגיטלי של התוכנות ברכב

סייבלום פיתחה פלטפורמה לזיהוי אוטומטי וממוכן של חולשות אבטחה ובטיחות בכל מערכות התוכנה המצויות ברכב. הפלטפורמה מבוססת על יצירת “תאום דיגיטלי” (Cybellum Cyber Digital Twins) של כל מערכות התוכנה ברכב, החל מבקרי המנוע ומערכות התמסורת, וכלה במערכות הניהוג והחיישנים. היא כוללת תיעוד מלא של רשימת החומרים (BoM), הממשקים, מערכות ההפעלה, מערכות ההצפנה, גרסאות התוכנה, מרכיבי קוד פתוח ועוד. המערכת של החברה סורקת את התאום הדיגיטלי של הרכב ומאתרת וממפה את כל הסיכונים של המערכת. השימוש בהעתק הדיגיטלי של הרכב יאפשר ליצרן לזהות את כל נקודות החולשה לפני הוצאת הרכב לשוק, להוכיח לרשויות שהוא עומד בתקנים הבינלאומיים, ולאחר מכן לזהות התפתחות סיכונים חדשים כדי לעדכן את המכוניות שכבר נמסרו ללקוחות.

בגלל שרשרת האספקה המורכבת של תעשיית הרכב והשימוש הגובר במחשבים ובתוכנות בתוך הרכב, ליצרנים אין כיום יכולת ראייה כוללת של כל משאבי התוכנה המצויים ברכב, ולכן הם לא יכולים לוודא עמידה מלאה בדרישות הבטיחות והאבטחה של התוכנות. המערכת של סייבלום מעניקה להם את היכולת הזאת. בין לקוחות החברה בתעשיית הרכב ניתן למנות את אאודי, ניסאן, רנו, הארמן, יגואר ועוד. אף ששוק האוטומוטיב הינו שוק היעד העיקרי של החברה, הפיתרון שלה ניתן ליישום גם בפיתוח מכשור רפואי וציוד תעשייתי.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive , אבטחת סייבר , חדשות

פורסם בתגיות: סייבלום , סימנס , תאום דיגיטלי