יאיר שמיר מונה ליו"ר ארבה רובוטיקס

27 פברואר, 2022

שמיר, לשעבר יו"ר התעשייה האווירית, משמש כיום כמנהל שותף בקרן ההשקעות קטליסט. תיאו קוסלווסקי, מייסד פורשה דיגיטל, גם כן מצטרף לדירקטוריון החברה

בתמונה למעלה: תיאו קוסלווסקי, מייסד פורשה דיגיטל

חברת ארבה רובוטיקס (Arbe Robotics) הודיעה על שני מינויים חדשים למועצת המנהלים של החברה. יאיר שמיר, מנהל שותף בקרן ההשקעות קטליסט ולשעבר יו"ר התעשייה האווירית, ישמש כיו"ר דירקטוריון ארבה. שמיר משמש כדירקטור בארבה מאז דצמבר 2019.

חיזוק נוסף שיצטרף כחבר דירקטוריון בחברה הינו תיאו קוסלווסקי [בתמונה למעלה], שייסד ב-2016 וניהל את Porsche Digital, חברת-בת של יצרנית הרכב פורשה, שהתמקדה בפיתוח פתרונות דיגיטליים בתחום חוויית הנהג והתחבורה החכמה עבור יצרנית הרכב. לפני כן, היה קוסלווסקי מייסד וסגן הנשיא של תחום האוטומוטיב והתחבורה החכמה בחברת הייעוץ גרטנר, שם ייעץ ליצרניות רכב וחברות טכנולוגיה מובילות. 

מכ”ם במקום LiDAR

ארבה פיתחה שבבי מכ”ם לרכב המבוססים על טכנולוגיית Frequency Modulated Continuous Wave – FMCW, שבה מתבצע שידור רציף של אותות בעלי תדר משתנה (Chirp signal), והמרחק של האובייקטים מחושב בהתאם להפרשי התדר והמופע (פאזה) בין האותות המשודרים והאותות הנקלטים במערכת המכ”ם. להערכת החברה, המכ”ם שלה מייתר לחלוטין את הצורך בחיישני LiDAR ברכב.

שבבי המכ”ם של ארבה מפיקים תמונה רב-מימדית (4D) של סביבת הרכב: גם של האובייקטים הנייחים וגם של האובייקטים הניידים. ערכת הפיתוח של החברה כוללת מודול של מערכת מכ”ם מלאה בעלת טווח גילוי של עד 300 מטר ברמת דיוק של עד 7.5 ס”מ. היא מזהה תנועה ברזולוציה של עד 0.1m/sec וכוללת מערך של 48 אנטנות שידור ו-48 אנטנות קליטה.

יאיר שמיר

חברת ארבה נמצאת עדיין בשלב המו”פ ורק בשנת 2020 היא החלה במכירות בהיקף קטן, אשר הסתכמו בכ-332,000 דולר. ממסמכי הסכם המיזוג עם חברת הספאק שהוביל להנפקה בנסד”ק, עולה ש-20 חברות שרכשו את הדוגמאות של שבבי המכ”ם של ארבה, מהן 14 חברות נכנסו לשלבי הערכה מתקדמים. בהן: חמישה יצרני רכב גדולים, ושתי חברות המפתחות כלי-רכב אוטונומיים. אחת מהן היא חברת AutoX הסינית, אשר מפתחת מוניות רובוטיות (RoboTaxi) ברמת Level-4 ומתכננת לשלב בהן 400,000 מערכות מכ”ם מבוססות ארבה ב-5 השנים הבאות.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive , חדשות , מינויים

פורסם בתגיות: ארבה רובוטיקס , יאיר שמיר