מחשב העל של אנבידיה: GPU חדש ושבבי תקשורת מישראל

22 מרץ, 2022

המחשב בנוי מ-4,608 מעבדים גרפיים חדשים הכוללים 80 מיליארד טרנזיסטורים כל אחד, ו-1,152 מעבדי תקשורת ממשפחת BlueField שפותחו בישראל

חברת אנבידיה הכריזה היום (ג') על מחשב העל NVIDIA Eos (בתמונה למעלה) ליישומי בינה מלאכותית, אשר מבוסס על ארכיטקטורה חדשה של שבבי GPU בשם NVIDIA Hopper, ועל מעבדי התקשורת המהירים BlueField-3 DPU שפותחו בישראל. המחשב צפוי להתחיל לפעול השנה. הוא יתופעל על-ידי חברת אנבידיה עצמה וישמש כמעבדת מחקר בתחומי האקלים הביולוגיה והבינה המלאכותית. הוא צפוי לספק עוצמת עיבוד של עד 18.4 אקסהפלופ (Exaflops) בחישובי בינה מלאכותית – פי ארבעה מהמחשב היפני Fugaku, הנחשב כיום כחזק ביותר בתחום.

המחשב יהיה בנוי מאשכול של 576 מחשבי DGX H100 חדשים, אשר כל אחד מהם כולל 8 מעבדים גרפיים ממשפחת NVIDIA H100 החדשה. המעבדים האלה מבוססים על ארכיטקטורת NVIDIA Hopper החדשה (קרויה על שמה של אדמירל גרייס הופר מהצי האמריקאי, שהייתה מחלוצת המחשבים בעולם. היא פיתחה את  המהדר הראשון בעולם ושפת קובול הוגדרה על בסיס עבודותיה). בסך הכל מדובר ב-4,608 מעבדים גרפיים מדגם H100, המיוצרים בתהליך 4 ננומטר של TSMC וכולל 80 מיליארד טרנזיסטורים בכל מעבד. כל אחד ממעבדי H100 בתוך מחשבי DGX H100 מקושר אל המעבדים האחרים באמצעות שבב ConnectX-7 הישראלי.

ארכיטקטורת Hopper כוללת מעבדי תקשורת והאצה מסוג BlueField-3 DPU שפותחו בישראל, המעניקים קישוריות איתרנט פנימת במהירות של עד 400Gbps. בסך הכל, מעבד העל החדש כולל 1,152 שבבי BlueField. אנבידיה מסרה שמעבדי H100 צפויים להיות זמינים החל מהרבעון השלישי 2023. הם קיבלו תמיכה של ספקיות ענן גדולות דוגמת , Alibaba, Baidu AI Cloud, Oracle cloud ו-Tencent cloud, כאשר יצרניות שרתים גדולות כבר הודיעו שישתמשו בהם בשרתים עתידיים. בהן: Atos, BOXX Technologies, סיסקו, דל, פוג'יטסו, גיגהבייט, לנובו ו-HPE.

במקביל, אנבידיה הכריזה על קטגוריה חדשה של מעבדי CPU בשם Grace Superchips, וטכנולוגיית תקשורת איתרנט מהירה בשם NVIDIA Spectrum 4 אשר פותחה בישראל. כל אחד ממעבדי ה-CPU החדשים יכיל 144 ליבות Arm וזכרון הפועל בקצב תעבורה של עד 1 טרה-בייט/שנייה. כל מעבד בנוי משני שבבי CPU המחוברים זה לזה באמצעות טכנולוגיית NVLinke-C2C, המספקת קישוריות מהירה במתכונת של תקשורת שבב-אל-שבב (Chip-2-Chip).

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מחשבים ומערכות משובצות , סמיקונדקטורס

פורסם בתגיות: BlueField , GPU , אנבידיה , מחשב על