אזעקה ביתית מבוססת בינה מלאכותית

6 יולי, 2022

אינפיניאון הכריזה על תכנון ייחוס לחיישן ביתי מופעל סוללה, המבצע גילוי מדוייק של ארועים מסוכנים באמצעות אלגוריתם בינה מלאכותית זעיר, אשר מתיך את המידע המגיע ממיקרופון ומגלאי לחץ ברומטרי

חברת אינפיניאון (Infineon) הכריזה על מערכת האזעקה מבוססת סוללה הראשונה בתעשייה הפועלת באמצעות אלגוריתם בינה מלאכותית קומפקטי במתכונת של תוכנת Tiny AI. החברה פיתחה תכנון ייחוס המתבסס על חיישני MEMS ממשפחת XENSIV: מיקרופון וחיישן לחץ אוויר ברומטרי. המידע משני החיישנים מגיע אל מיקרו-בקר מדגם PSoC6 ואל שבב בינה מלאכותית, אשר מריצים את התוכנה המשלבת את המידע המגיע מהחיישנים, מנתחת אותו ומפיקה התראות.

ההתראות מגיעות לאחר שהמערכת מזהה ארועים הקשורים ללחץ אוויר, למידע אקוסטי, או לשניהם ביחד. החברה מסרה שהמערכת מספקת ביצועים אמינים יותר ממערכות שאינן מבוססות בינה מלאכותית, מכיוון שהיא מסוגלת להתעלם מרעשי רקע שונים, דוגמת רעשים המגיעים ממקלט הטלוויזיה, רעשי רקע מהרחוב וכדומה. השבב הכולל את מערכת היתוך החיישנים (AED), מאפשר למשל להפעיל את האזעקה רק כאשר מגיעה התראה משני החיישנים במקביל. לשם המחשה: כאשר זגוגית החלון את הדלת מתנפצים, האלגוריתם מנתח את עוצמת ופתאומיות הרעש של פס תדרים מוגדר, במקביל לאיתור תבנית שינוי בלחץ האוויר בתוך החדר. כאשר האלגוריתם מזהה שמדובר בשני ארועים הקשורים אחד לשני – הוא מפעיל את האזעקה.

כך גם במקרה של פריצה לדירה או לבית: כאשר כל החלונות והדלתות סגורים, קיים לחץ אוויר קבוע בתוך החדר. פתיחת החלון או הדלת גורמים לשינוי פתאומי בלחץ האוויר. לכל אחד מהארועים האלה יש תבנית ספציפית (Pattern) המזוהה על-ידי האלגוריתם, ומאפשר למערכת להפיק התראת פריצה. תכנון הייחוס כולל אפשרות התחברות לחיישנים נוספים, דוגמת גלאי עשן או גלאי CO2. המערכת פועלת גם במתכונת חסכונית באנרגיה: המערכת מצויה במצב דל-אנרגיה, ונכנסת לפעילות מלאה רק כאשר מזוהה אות החשוד כאות הדורש תגובה. כרטיס תכנון הייחוס יהיה זמין ברבעון השלישי 2022.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: IOT , חדשות , סמיקונדקטורס

פורסם בתגיות: Tiny AI , אבטחה , אזעקה , אינפיניאון , בינה מלאכותית