סיגייט מתכננת השקת כונני HAMR 30T ב-2023

2 נובמבר, 2022

מתחילה בביצוע תוכנית התייעלות הכוללת הקטנת היקף הייצור וצימצום במספר העובדים. המהלכים לא יפגעו בתוכניות להמשך הפיתוח של כונני HAMR מגנטיים, המיועדים לשוק המרכזי שלה: Mass Capacity

בתמונה למעלה: ג'ואן מוסינגר, סגנית נשיא לתחום קיימות וטרנספורמציה בחברת סיגייט. צילום: Techtime

חברת סיגייט (Seagate) החלה להציג בפני לקוחות נבחרים את טכנולוגיית האיחסון הבאה שלה: דיסקים מגנטיים בטכנולוגיית Heat Assisted Magnetic Recording – HAMR בנפח של 30TByte. ג'ואן מוסינגר, סגנית נשיא לתחום הקיימות וטרנספורמציה בחברת סיגייט העולמית, סיפרה ל-Techtime שהמטרה היא לקבל הסמכה מלקוחות הענן של החברה במהלך החודשים מרץ-יוני 2023, ובעקבות זאת להתחיל בייצור המוני ושיווק טכנולוגיית האיחסון החדשה.

לדבריה, "כיום אנחנו מספקים ללקוחות דיסקים בנפח של עד 22TByte, ובשנה הבאה נביא לשוק את הדיסקים החדשים של 30TByte. על-פי ההערכות המקובלות בתעשייה, מרכזי הנתונים ישתמשו בכ-10% מכל החשמל המיוצר בעולם עד שנת 2030. לכן הקיימות צריכה להיות חלק בלתי נפרד מהד.נ.א של התעשייה. זה כולל אפילו אבטחה. הלקוחות, למשל, יסכימו למחזר ציוד רק אם הם יידעו שהוא עבר ניקוי מידע מלא (Data Sanitization). כעת אנחנו שותפים ליוזמה תעשייתית בהגדרת תקן המאפשר לנקות את המידע 'בשדה', באמצעות הצפנה, בלא צורך להביא אותו אל המעבדה שלנו".

סיגייט תולה את יהבה ב-HAMR

חברת סיגייט נמצאת כעת בצומת קבלת החלטות קשה. ברבעון הפיננסי הראשון של 2023 (שהסתיים בספטמבר 2022) חוותה החברה ירידה של כ-33% במכירות: מכ-3.1 מיליארד דולר ברבעון הראשון 2022 – לכ-2 מיליארד דולר ברבעון הנוכחי. מנכ"ל החברה דייב מוסלי, דיווח לפני שבוע בשיחת הוועידה עם אנליסטים שהתחזית לרבעון הבא תהיה דומה: המכירות ברבעון יסתכמו בכ-1.85 מיליארד דולר. "אנחנו נערכים למצב החדש בשוק באמצעות צמצום בהיקף הייצור כדי להפחית את המלאי במהלך 2023, וביצוע קיצוץ בהיקף כוח האדם".

המהלכים האלה נועדו להקטין את ההוצאות בכ-300 מיליון דולר ברבעון, אולם הם לא יפגעו בהיקף הפיתוח של טכנולוגיית HAMR, ובהבאת כונני HAMR 30T החדשים אל השוק. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שכוננים גדולים (Mass Capacity) מייצגים את מגזר השוק המרכזי של החברה, והיו אחראים לכ-78% ממכירותיה ברבעון האחרון (1.4 מיליארד דולר). הסיבה השניה נעוצה בביטחונה של החברה שהיא תוכל לספק כונני HAMR בנפחים גדולים יותר במהלך השנים הקרובות.

טכנולוגיית HAMR מבוססת על שמירה מגנטית של מידע על הדיסקים באמצעות חימום מהיר של שטח קטן מאוד על-גבי הדיסק. הטכנולוגיה מאפשרת להגדיל את קיבולת הדיסקים ואת קצב הקריאה והכתיבה שלהם, אולם דורשת התגברות על קשיים רבים, דוגמת הרזולוציה של קרינת לייזר ישירה, תופעות התאבכות אור במימדים קטנים, התחממות לא רצויה של אזורים סמוכים ל"ביט" הנמצא בכתיבה או קריאה, והצורך לפתח חומרים חדשים החברה החלה להציג את הדיסקים הראשונים כבר בשנת 2015, אולם הקיבולת של 30TByte נחשבה עד לאחרונה להבטחה שיהיה לה קשה לממש.

תחרות Lyve Innovator of the Year בישראל

חברת הסטארט-אפ סולוטום המפתחת תחליף פולימרי אקולוגי לפלסטיק, זכתה בפרס הגדול הגדול בתחרות החדשנות השנתית שמקיים Lyve Labs, שהוא מרכז החדשנות של חברת סיגייט בישראל. "״המוצר שלנו הוא תחליף אקולוגי לפלסטיק, מתמוסס במים ופריק ביולוגית. זהו מוצר שלא מזיק לסביבה ועם זאת נותן את התכונות של פלסטיק״, אמרה שרון ברק, המייסדת וה-CTO של סולוטום. החברה כבר עובדת עם קולגייט וקוקה קולה ישראל.

מנהלת מרכז החדשנות של סיגייט בישראל, נועה פרנקו-אוחנה, אמרה שמרכז החדשנות ימשיך להעמיק את שיתופי הפעולה בתחומי הקיימות תוך השקעה רבה בנושא הזה. ג'ואן מוטסינגר, שהגיעה לארץ לרגל התחרות והיתה אחת מהשופטות בה, אמרה שתעשיית ההייטק חייבת לעבוד בשיתוף פעולה ולהציב יעדים ברורים להפחתת ההשפעה הסביבתית בתחום אחסון הנתונים ובכלל״.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: ביג דאטה , חדשות , טכנולוגיות מידע , מחשבים ומערכות משובצות

פורסם בתגיות: Seagate , סיגייט