דיימלר תכשיר משאיות אוטונומיות עם הפלטפורמה של פורטליקס

3 ינואר, 2023

המשאיות ברמה 4 המיועדות לנסוע בכבישים בינעירוניים ולחבר בין מרכזים לוגיסטיים. הפלטפורמה של פורטליקס מייצרת את תרחישי הנסיעה הנדרשים לאימות מערכת הנהיגה

חברת Torc Robotics, חברה-בת עצמאית של יצרנית המשאיות Daimler (מקבוצת מרסדס-בנץ), הכריזה על שיתוף פעולה ארוך טווח עם פורטליקס (Fortellix) הישראלית. במסגרת שיתוף הפעולה, טורק תעשה שימוש בפלטפורמת האימות והבדיקות הווירטואלית של פורטליקס לצורך השמשה בטוחה של משאיות אוטונומיות ברמה 4. 

Torc Roboticsמתמקדת בפיתוח מערכות נהיגה אוטונומיות עבור המשאיות של דיימלר. מערכות הנהיגה מתבססות על חבילת חיישנים הכוללת מצלמות, לידאר ומכ"ם, ותוכנה המפענחת את המציאות ומקבלת החלטות נהיגה. 

הפלטפורמה של פורטליקס תאפשר לצוותי הפיתוח, האימות והבדיקות והבטיחות של טורק לתאר את תרחישים הרלוונטיים לניהוג משאיות, לייצר מערך בדיקות בהיקף נרחב ולנתח את התוצאות. דיימלר הצהירה שבכוונתה להשיק משאיות אוטונומיות עוד בעשור הנוכחי. המשאיות מיועדות לנסוע באופן אוטונומי בכבישים בינעירוניים ולחבר בין מרכזיים לוגיסטיים. דיימלר ממקדת את מאמציה בתחום זה ראשית כול בארצות הברית.

כחלק ממאמצי הפיתוח, גיבשה דיימלר לפני מספר חודשים שותפות שמאגדת מספר חברות, ובהן שניידר אלקטריק, קובננט לוג'יסטיק (Covenant Logistics), ריידר סיסטמס, Penske Truck Leasing, באטון (Baton) ו-C.H. Robinson.

תקן OpenSCENARIO 2.0 מתבסס על פורטליקס

פלטפורמת Foretify של פורטליקס משמשת לאימות התכנון של כלי-רכב אוטונומיים ומערכות ADAS. היא מבוססת על שפת תרחישים שהחברה פיתחה, הבודקת את עמידת מערכות הרכב בדרישות ההנדסיות והרגולטוריות. הדבר מאפשר לבצע בדיקה מקיפה במחשב של מיליארדי תרחישים, ועל-ידי כך לקצר דרמטית את היקף בדיקות הכביש שהרכב צריך לעבור כדי לקבל הסמכה.

ביולי 2022 אישר האיגוד לתקינה של מערכות אוטומציה ומדידה (ASAM) את תקן OpenSCENARIO 2.0, המתבסס על שפת התרחישים של פורטליקס. התקן מגדיר את הבדיקות וסוגי התרחישים שבהם צריכים לעמוד כלי-רכב אוטונומיים הנמצאים בפיתוח. רשימת הבדיקות כוללת את כל המצבים שעימם הרכב יתמודד וכל סוגי הבדיקות: החל מסימולציות תוכנה, דרך מודלים היברידיים המשלבים סימולציות ופעולות בעולם האמיתי, וכלה במבחנים במסלולי בדיקות ובמהלך נהיגה בכבישים.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive , חדשות

פורסם בתגיות: דיימלר , משאיות אוטונומיות , פורטליקס