טאטא מוטורוס תתקין את סוללות פינרג'י ברכב חשמלי נוסף

19 אפריל, 2023

לאחר שחשפו בתחילת השנה דגם ראשון של מכונית המונעת בסוללות אלומיניום-אוויר של פינרג'י, ענקית הרכב ההודית תתקין את הסוללות הישראליות בדגם נוסף של מסחרית חשמלית

שיתוף הפעולה בין יצרנית הרכב ההודית Tata Motors לבין חברת פינרג'י (Phinergy) מתרחב לדגם נוסף מתוצרת טאטא. היום (ד') הודיעה פינרג'י בדיווח לבורסה כי טאטא מתכוונת לשלב את סוללות האלמוניום-אוויר שלה במסחרית חשמלית מדגם Tata Ace, שהושקה בשנה שעברה.

בשלב ראשון יותקנו הסוללות באב-טיפס ויבוצעו ניסוי שטח בישראל ובהודו, ולאחר מכן יושק בשוק הרכב ההודי דגם Tata Ace חלופי, שבו את סוללות הליתיום המקובלות מחליפות הסוללות האלטרנטיביות של פינרג’י, שבהן האנרגיה החשמלית המניעה את המנוע היא תוצר של ריאקציה בין אלומיניום, אוויר ומים. סוללות אלה אמורות להיות קלות יותר, מזהמות פחות, נטענות תוך דקות ספורות ומקנות טווח נסיעה מורחב. כמו כן, בניגוד לליתיום, אלומיניום זמין בהודו בשפע, ועל כן הפיתרון מתאים מאוד לשוק ההודי.

בחודש ינואר הציגו שתי החברות, בתערוכת רכב בהודו, אב-טיפוס ראשון מסוגו בעולם של מכונית חשמלית המונעת על ידי סוללות אלומיניום-אוויר. האב-טיפוס התבסס על מכונית נוסעים פרטית מדגם Tata Tiago.

תשתית של תחנות טעינה ברחבי הודו

טאטא מוטורס היא חברת בת של קבוצת טאטא, מהתאגידים הגדולים ביותר בהודו. היא מייצרת מגוון רחב של מכוניות כולל רכבים פרטיים, משאיות, ואנים, אוטובוסים, ציוד לוגיסטי ורכבים צבאיים. ב-2021 ייצרה טאטא מוטורס כמעט מיליון רכבים והכנסותיה הסתכמו ב-45 מליארד דולר.

פינרג’י וטאטא מוטורס עדיין לא חשפו מה יהיה טווח הנסיעה של המכונית החדשה, ואולם על הפוטנציאל של הסוללות החדשניות ניתן ללמוד משיתוף פעולה נוסף של פינרג’י בשוק הרכב ההודי, עם יצרנית הרכב Mahindra Electric. שתי החברות הטמיעו את הסוללה של פינרג’י בריקשה חשמלית מדגם Mahindra Treo ובזכות ההחלפה עלה טווח הנסיעה של הריקשה מ-130 ק”מ ל-500 ק”מ בהטענה אחת.

לצד שיתופי הפעולה עם יצרניות הרכב המקומיות, פינרג’י מכינה בהודו את תשתית הנדרשת לתמיכה בסוללות האלומיניום-אוויר. החברה הישראלית הקימה ב-2021 בהודו חברת-בת משותפת עם ענקית האנרגיה המקומית Indian Oil , שמפעילה כ-30,000 תחנות דלק בכל רחבי הודו, ואשר בהן לפי התוכנית תתבצע הטענת והחלפת הסוללות.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive , חדשות

פורסם בתגיות: אלומיניום-אוויר , הודו , טאטא מוטורס , פינרג'י