סיוה רוכשת את פעילות RealSpace3D של VisiSonics

10 מאי, 2023

התוכנה מאפשרת לזהות את הכיוון והגובה של מקורות הקול, ועל-ידי כך לספק התמצאות סביבתית. דיווחה על ירידה של 16% במכירות ברבעון הראשון 2023, לנוכח המשבר בשוקי הסמארטפונים והמחשבים האישיים

חברת סיוה (CEVA) הודיעה היום על רכישת פעילות האודיו המרחבי RealSpace3D של חברת VisiSonics האמריקאית. התוכנה מאפשרת לזהות את הכיוון והגובה של מקורות הקול, ועל-ידי כך לספק התמצאות סביבתית משופרת. נודע שהפעילות נרכשה תמורת כ-4 מיליון דולר. היא תמוזג לתוך פעילות היתוך החיישנים של החברה, המבוססת על חברת Hillcrest Labs לשעבר, שסיוה רכשה ב-2019. שתי הפעילויות יושבות אחת ליד השניה במרילנד, ארה״ב.

שילוב תוכנת RealSpace3D עם טכנולוגיית היתוך החיישנים, יאפשר לסיוה להציע פתרון אודיו מרחבי מלא ליצרנים במגוון שווקים, דוגמת אוזניות סטריאופוניות, מכשירי שמיעה, אבזרי מציאות רבודה ומדומה, מערכות הביטחוניות ועוד. לאחרונה הודיעה VisiSonics על התאמת התוכנה לעבודה מול פלטפורמות DSP נפוצות, דוגמת אלה של  סיוה, של קואלקום ושל טנסיליקה. להערכתה, שוק האודיו התלת-מימדי, צפוי לצמוח פי ארבעה ולהגיע להיקף של כ-31.9 מיליארד דולר בשנת 2032.

בתוך כך, החברה דיווחה על ירידה של 16% במכירות ברבעון הראשון 2023, לנוכח המשבר בשוקי הסמארטפונים והמחשבים האישיים. הכנסות החברה ברבעון הסתכמו ב-28.7 מיליון דולר, כאשר ההכנסות ממכירת רישיונות, שירותים וכלי פיתוח לתכנון שבבים ירדו ב-7% להיקף של כ-20.7 מיליון דולר, כ-72% מסך ההכנסות; ואילו ההכנסות מתמלוגים ירדו ב-33% לעומת הרבעון המקביל ל-8 מיליון דולר, והיוו כ-28% מסך ההכנסות.

מנכ"ל סיוה, אמיר פנוש, אמר עם פרסום התוצאות הכספיות: "פעילות הסכמי הרישוי המשיכה להיות איתנה ברבעון הראשון, וחתמנו על הסכמים אסטרטגיים לאספקת טכנולוגיות דור 5 ליצרן מכשירי אנדרואיד מוביל ולחברת שבבי תקשורת אלחוטית, וטכנולוגיית Wi-Fi 6 ליצרנית מובילה של נקודות גישה. ההכנסות מתמלוגים היו מתחת לציפיותינו בשל התאמת רמות המלאי בשווקים והביקושים הנמוכים לסמארטפונים ולמחשבים. במקביל, התמלוגים בשווקי ה-IoT הסלולריים וה-Wi-Fi הגיעו לשיא ברבעון הראשון״. סמנכ"ל הכספים, יניב אריאלי, אמר שבמהלך הרבעון הראשון החלו להתקבל תמלוגים משלושה לקוחות בשוק ה-Wi-Fi 6. "מדובר בשוק צומח ורווחי אשר צפוי להיות אחד ממנועי הצמיחה שלנו בתחום הקישוריות״.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , קניין רוחני , תעשייה ישראלית

פורסם בתגיות: CEVA , סיוה