אלביט תספק שני מטוסי ביון למדינה באסיה

10 יולי, 2023

המערכת תתבסס על מטוסי ATR 72-600 מתוצרת חברת ATR הצרפתית איטלקית. זו הפעם הראשונה שהיא מציידת מטוס נוסעים גדול בחליפת מודיעין ולוחמה אלקטרונית

חברת אלביט מערכות תספק שני מטוסי סיור ארוכי טווח למדינה בדרום מזרח איסה. מדובר בחוזה בהיקף של כ-114 מיליון דולר למשך חמש שנים. המערכת תתבסס על מטוסי ATR 72-600 מתוצרת חברת ATR הצרפתית איטלקית (הנמצאת בבעלות שווה של איירבאס ולאונרדו האיטלקית). מנהל חטיבת התעופה באלביט, יורם שמואלי, אמר שהעיסקה מרחיבה את מגוון פלטפורמות הסיור של אלביט. למעשה, זו הפעם הראשונה שהיא מציידת מטוס נוסעים גדול בחליפת מודיעין ולוחמה אלקטרונית.

המטוס ATR 72-600 הוא מטוס נוסעים בעל שני מנועי טורבו-פרופ אשר תוכנן עבור תחבורה אזורית ויכול להסיע עד 72 נוסעים למרחק של כ-1,500 ק"מ. בעשור האחרון יוצרו מספר גרסאות צבאיות שלו, בעיקר לצורכי סיור ימי, אשר הותאמו לדרישות של טורקיה ופקיסטאן. אלביט תצייד את המטוסים במערכת ניהול משימה, ציוד חישה אלקטרו-אופטי, מכ"ם, מערכת מודיעין אלקטרוני מסוג SIGINT, מערכות תקשורת ועוד.

בחודש יולי 2015 נחתם הסכם בין אלביט ו-ATR לשילוב מערכת הראייה המוגברת ClearVision EVS בתוך מטוסי ATR של אלביט, אשר מסייעת לטייס לבצע נחיתות והמראות בתנאי מזג אוויר קשים. המערכת כוללת את המשקף Skylens של אלביט, אשר פותח על בסיס טכנולוגיות שהובאו מקסדת הטיס החכמה. המשקף מורכב על ראש הטייס בדומה לשקפיים גדולים ומספק לטייס מידע חיוני במתכונת של תצוגה עלית.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות