פי.סי.בי טכנולוגיות: ירידה במכירות PCBs, עלייה בזיווד ומזעור אלקטרוני

21 נובמבר, 2023

הכניסה לתחום המזעור האלקטרוני מתחילה להניב תוצאות ומכירות החברה הבת אינפק הסתכמו בכ-1.4 מיליון דולר. המכירות ברבעון צמחו להיקף של 34.9 מיליון דולר בהשוואה לכ-33.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד

מאז תחילת השנה הסתכמו המכירות של החברה הבת אינפק טכנולוגיות (iNPACK) הנמצאת בבעלותה המלאה של חברת פי.סי.בי טכנולוגיות (PCB Technologies) ממגדל העמק בכ-1.4 מיליון דולר, מוכן כ-0.63 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2023. חברת אינפק מייצגת את כניסתה של פי.סי.בי אל תחום מזעור המערכות האלקטרוניות. היא מייצרת מעגלים מודפסים ממוזערים מאוד, ברוחב מוליך ובמירווח בין מוליכים של 25 מיקרון בלבד (1 מיל), ומחזיקה בטכנולוגיות המאפשרות לקבור רכיבים פאסיביים בתוך מעגלים מודפסים מרובי שכבות וצפופים מאוד. הפעילות כוללת חדר נקי ותשתיות ייצור מיקרואלקטרוניקה ברמת SiP.

כך עולה מתוצאות הרבעון השלישי 2023 של החברה. בסך הכל המכירות ברבעון צמחו להיקף של 34.9 מיליון דולר בהשוואה למכירות של כ-33.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. המכירות בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו בכ-100.9 מיליון דולר בהשוואה למכירות של כ-94.3 מיליון דולר אשתקד. הדו"ח מגלה שלצד ירידה של 4.5% בהכנסות מייצור מעגלים מודפסים (בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד), חלה עלייה של 11.7% בהכנסות מתחום הזיווד האלקטרוני, שאליו גם נוספו מכירותיה של חברת אינפק החדשה.

החברה נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של כ-236 מיליון שקל, וצבר הזמנות שלה הסתכם בסוף ספטמבר בכ-93.7 מיליון דולר, בהשוואה לכ-97.4 מיליון דולר בספטמבר 2022. ראוי לציין שהשפעת המלחמה על החברה צפויה להתבטא רק בדו"ח הרבעון האחרון של השנה. צפוי שהוא יהיה מעורב, שכן לצד הפגיעה בתיפקודן של חברות רבות, המלחמה הביאה הזמנות ביטחוניות דחופות. כך למשל, לפני קצת יותר משבועיים היא קיבלה הזמנה בהיקף של כ-5.8 מיליון דולר לאספקת מעגלים מודפסים (PCB) עבור פרוייקט אסטרטגי של לקוח מוביל בתעשייה הביטחונית הישראלית. ההזמנה מצטרפת להזמנה נוספת של אותו פרוייקט, בהיקף של כ-2.8 מיליון דולר, שהתקבלה לאחרונה. החברה מסרה שהמוצרים יימסרו ללקוח במהלך 2024.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות