חוזה לרייזור לאבס עם חברת אנרגיה בינלאומית

15 ינואר, 2024

תאגיד האנרגיה יתקין ב-7 תחנות כוח את פתרון ה-AI של רייזור, המנטר נתונים תפעוליים ממכונות תעשייתיות גדולות במטרה לחזות מראש תקלות שמתהוות

בתמונה למעלה: סמנכ"ל הטכנולוגיות של רייזור לאבס, מיכאל זולוטוב

חברת רייזור לאבס (Razor Labs), המספקת פתרון מבוסס AI לניטור וחיזוי תקלות לעולם התעשייתי, דיווחה היום (ב') לבורסה בתל אביב כי חתמה על הסכם עם חברת אנרגיה בינלאומית למתן רשיונות עבור שימוש בפלטפורמת DataMind AI של החברה. DataMind היא פלטפורמת תחזוקה מונעת המנטרת את הפעילות של מכונות תעשייתיות גדולות באמצעות AI ומסייעת לחזות תקלות.

חברת האנרגיה, שלדברי רייזור נמנית עם אחת מחברות האנרגיה הגדולות בעולם, תטמיע את הפתרון בכ-7 תחנות כוח לייצור חשמל. רישיון השימוש הוא לתקופה של שנתיים ורייזור תקבל בגינו כ-656 אלף דולר. ההסכם כולל אופציה להרחבת השימוש במערכת לאתרים נוספים.

החוזה הנוכחי מצטרף לעסקה משמעותית, שעליה דיווחה רייזור בתחילת חודש נובמבר, עם חברת כרייה בינלאומית גדולה, לשימוש בפלטפורמה בכ-14 אתרי כרייה תמורת 31.2 מיליון דולר.

ענף המכרות הוא שוק היעד העיקרי של רייזור, ועבורו היא פיתחה את הפלטפורמה שלה. לדברי החברה, העסקה שעליה דיווחה היום עם חברת אנרגיה "מהווה אינדיקציה לנחיצות המוצר גם בשווקים נוספים. התקשרות זו פותחת אפשרות להתרחבות בקרב תאגיד האנרגיה הזה, כמו גם בתאגידי ייצור חשמל נוספים בעולם."

המערכת שהותקנה, DataMind AI, היא פלטפורמת בינה מלאכותית מבוססת-ענן המיועדת לשיפור תהליכי ייצור בתעשיית כריית המחצבים. המערכת מתממשקת עם נתוני מערכות הייצור, ובאמצעות מודלים של בינה מלאכותית מסייעת לאתר תקלות ובעיות תחזוקה ולהפחית את זמן השבתת התפעול (downtime). החברה השיקה את המוצר ב-2021. במקביל, החברה משקיעה בהתאמת המערכת לתעשיות אחרות כמו תשתיות, מים, נפט וגז וכדומה.

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות