קמטק צופה הכנסות של חצי מיליארד דולר

12 מאי, 2024

מכירות יצרנית מערכות הבדיקה לתעשיית השבבים צמחו ברבעון הראשון ב-34% על רקע הביקוש לזכרונות פס-רחב ומארזי שבבים מתקדמים. צופה הכנסות של יותר מ-100 מיליון דולר ברבעון הבא

חברת קמטק (Camtek) ממשיכה להציג שיעורי צמיחה מרשימים. בשבוע שעבר דיווחה החברה, המפתחת מערכות בדיקה לתעשיית השבבים, על הכנסות של כ-97 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2024. מדובר בצמיחה של 34% ביחס לרבעון המקביל ב-2023. הרווח הנקי (במונחי GAAP) הסתכם ב-24.8 מיליון דולר. להערכת קמטק, הצמיחה בפעילות העסקית תימשך גם ברבעון הבא, שבו צופה החברה הכנסות של 100-102 מיליון דולר, שישקפו גידול שנתי של כ-37%.

כ-60% מהכנסות החברה מגיע מתחום רכיבי זיכרון רחבי פס (HBM) ומארזי שבבים (chiplets). רפי עמית, מנכ"ל קמטק אמר: "תחום ה-AI משנה את התעשייה שלנו וקמטק ממוצבת היטב בכדי ליהנות מהמגמה הזו. טכנולוגיית AI זקוקה לכוחות מחשוב חזקים במיוחד, אשר מתבססים על ארכיטקטורת HPC (מחשוב עתיר ביצועים) העושה שימוש מרכזי ברכיבי HBM ו-Chiplet.

העלייה המתמשכת בביקוש ל-HPC והמעמד המוביל שלנו אצל לקוחות ה-Tier-1 ממשיכים להיות הגורמים העיקריים בהשגת התוצאות והתחזית החזקה שלנו". עמית מציב יעד הכנסות שאפתני לשנים הבאות. "בהסתכלות מעבר לשנת 2024, בעת בה AI ממשיך לשנות את התעשייה, אנו בטוחים ביכולתנו להנות מהמגמה ולצמוח לקראת השגת אבן הדרך של מכירות שנתיות בהיקף של יותר מ-500 מיליון דולר".

רכיבי HBM הם מארז תלת-מימדי המקבץ מספר זכרונות אחד על גבי השני. זכרונות אלה מציעים קיבולת גבוהה בשטח סיליקון מצומצם יחסית והם גם נחשבים לחסכוניים בצריכת הספק. רכיבים אלה, שנכנסו לשוק בעשור האחרון, משמשים כמרכיב עזר במעבדים גרפים עוצמתיים בשרתי נתונים ומחשבי-על, והם מאפשרים לווסת את צווארי הבקבוק הנוצרים במעבר הנתונים בין יחידות העיבוד השונות.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: דוחות רווח , חדשות , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית

פורסם בתגיות: קמטק , שבבים