ג'נסל השיקה פעילות מסחרית בארצות הברית

22 מאי, 2024

תתמקד בטקסס, על רקע ריבוי הפסקות חשמל במדינה. החברה קיבלה תו תקן למערכת להפקה ירוקה של חשמל ממימן, המיועדת לתחום טעינת רכבים חשמליים

חברת ג'נסל (GenCell) הישראלית, שמפתחת טכנולוגיה להפקת חשמל ממימן ללא פליטות פחמניות, הכריזה על השקת פתרונותיה בארצות הברית.

ג'נסל קיבלה מהרגולטור האמריקאי את תקן הבטיחות UL למערכת EVOX של החברה, שהיא מערכת ניידת לאחסון והפקת אנרגיה, ומיועדת בין היתר לאספקת חשמל לטעינה ירוקה של רכבים חשמליים וגיבוי ציי רכב, וזאת ללא תלות בחיבור לרשת החשמל. לדברי החברה, קבלת התקן סוללת את דרכה לכניסה עסקית לשוק בארצות הברית.

ג'נסל, שהוקמה ב-2011, פיתחה טכנולוגיה להפקת חשמל מתאי דלק של מימן ואמוניה נקייה. ג’נסל הצליחה להוזיל באופן משמעותי את עלויות ייצור החשמל באמצעות פיתוח טכנולוגיית תאי דלק המאפשרת לעשות שימוש במימן ברמה תעשייתית, שהינו זול יותר, וללא שימוש במתכות יקרות כמו פלטיניום כקטליזאטור.

כחלק מההשקה המסחרית בארצות הברית ג'נסל קיימה אתמול אירוע בעיר אוסטין שבטקסס, שבו חשפה בפני בכירים מקומיים בממשל ובקהילת האנרגיה את הפתרונות שלה.

מערכת EVOX

הבחירה בטקסס קשורה לריבוי הפסקות החשמל במדינה, שמשפיעות על מיליוני תושבים. רמי רשף מנכ"ל ג'נסל אמר באירוע כי "ייתכן שאף מדינה לא מבינה את החשיבות של חוסן אנרגטי בשעת משבר אקלים יותר מטקסס, שסובלת ממשברים תכופים באספקת החשמל. אירוע זה, כחלק מכניסתנו המתוכננת לפעילות בארצות הברית ובטקסס בפרט, מהווה הן הזדמנות עסקית לג'נסל, והן הזדמנות לשיפור החוסן של רשת החשמל במדינת טקסס". במקביל, ג'נסל גם תציג את המערכת במרכז הדגמה בסקרמנטו, בירת קליפורניה.

 

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אנרגיה וסביבה , חדשות , קלינטק

פורסם בתגיות: ג'נסל