הרכישה של גילת סיפקה לה חוזה נוסף עם משרד ההגנה האמריקאי

8 יולי, 2024

גילת רכשה בשנה שעברה את DataPath האמריקאית, שדיווחה מאז על חוזים בהיקף מצטבר של 29 מיליון דולר מול משרד ההגנה האמריקאי, שהוא הלקוח העיקרי שלה

[בתמונה למעלה: מסוף DKET 3421 של DataPath]

חברת גילת רשתות לוויין (Gilat) דיווחה לפני מספר ימים כי החברה-הבת שלה בארצות הברית, DataPath, קיבלה הזמנות בהיקף של יותר מ-9 מיליון דולר לתמיכה טכנית (In Field Services) לרשתות תקשורת לווייניות של משרד ההגנה האמריקאי וסוכנויות ביטחון זרות נוספות.

גילת חתמה על הסכם לרכישת DataPath בחודש מרץ 2023 – והשלימה את הרכישה בנובמבר – וזאת במסגרת אסטרטגיה שנועדה להגדיל את מכירותיה לשוק הביטחוני האמריקאי. חברת DataPath, הממוקמת בג'ורג'יה, ממוקדת באספקת פתרונות תקשורת מאובטחים עבור משרד ההגנה האמריקאי (DoD), שהוא הלקוח העיקרי שלה שאותו היא משרתת גם בפרויקטים באסיה, אירופה והמזרח התיכון. החברה מספקת מערכות תקשורת לוויינית, תוכנה לניהול רשת ושירותי אבטחת סייבר. לצד זאת, החברה גם מספקת שירותי תמיכה ותחזוקה בשטח.

מאז השלמת הרכישה, דיווחה DataPath על שלושה חוזים נוספים עם ה-DoD, בחודשים פברואר-אפריל, 2024, לרכישת מסופים ניידים לתקשורת לוויינית וציוד תמסורת בהיקף כולל של 20 מיליון דולר.

בחודש שעבר ביצעה גילת רכישה נוספת בארצות הברית, של חברת Stellar Blu Solutions מטקסס, ב-245 מיליון דולר. החברה מספקת מסופי תקשורת לוויינים המבוססים על אנטנות אלקטרוניות מתכווננות (Electronically Steered Antenna – ESA) למטוסים מסחריים, רכבות וכלי טיס ופלטפורמות צבאיות. גילת צופה הכנסות של כ-305-325 מיליון דולר ב-2024, גידול של 18% בהשוואה ל-2023.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון

פורסם בתגיות: DoD , גילת