מנכ"ל Qualcomm: "נמשיך לבצע רכישות בישראל"

21 מאי, 2013

החברה מתכננת להגדיל את מרכז הפיתוח המקומי המונה כיום 500 עובדים. Qualcomm מתכננת להיכנס לתחומי הרכב, הרשתות הביתיות וה-M2M, שיפותח בישראל. ג'ייקובס: "אינטל אלופה במניפולציה של בדיקות השוואתיות"

החברה מתכננת להגדיל את מרכז הפיתוח המקומי המונה כיום 500 עובדים. Qualcomm מתכננת להיכנס לתחומי הרכב, הרשתות הביתיות וה-M2M. "אינטל אלופה במניפולציה של בדיקות השוואתיות"

qualcomm-CEOיו"ר ומנכ"ל חברת Qualcomm (קואלקום), הנחשבת ליצרנית השבבים ללא מפעל (Fabless) הגדולה בעולם, אמר היום שהחברה תמשיך לבצע השקעות בישראל, בהתאם להזדמנויות ההשקעה והרכישה של חברות מקומיות. "אנחנו לא מגדירים את התוכניות שלנו במספרי עובדים, אולם מעוניינים בחברות שהן מובילות בתחום ותואמות לחזון שלנו, שלפיו הטלפון צפוי להיות המרכז של חיינו בשנים הבאות".

ג'ייקובס הגיע לישראל כדי להשתתף ביום עיון של חברת קואלקום ישראל. כיום מעסיקה קואלקום כ-500 עובדים בישראל, בעקבות סדרת עיסקאות רכישה שבהן רכשה את החברות iSkoot , DesignArt Networks, ו-EPOS. בנוסף, היא ביצעה השקעות ב-Panoramic Power, Siklu, Waze ובחברת Corrigon.

קואלקום תספק טכנולוגיות לחברות ישראליות

במסגרת הכוונה לאתר שותפים בישראל, מונה איל בר-דוד, ששימש ב-14 השנים האחרונות כמנכ"ל מרכז המו"פ של קואלקום בחיפה, לסגן נשיא לפיתוח השוק הגלובלי. הוא יעסוק בהרחבת היחסים העסקיים של החברה בישראל ופיתוח הזדמנויות עסקיות באזור. בין השאר, המשרד יספק ליזמים אלה גישה לטכנולוגיות של החברה, כדי לתרגם רעיונות חדשניים למוצרים. המשרד יהיה כפוף לפגי ג'ונסון, נשיאת החטיבה לפיתוח השוק הגלובלי של קואלקום.

איל בן-דוד (מימין) עם פול ג'ייקובס
איל בן-דוד (מימין) עם פול ג'ייקובס

במקומו מונה אריק מימרן כמנהל מרכזי המו"פ בחיפה ובהוד השרון. מימן עשה סיבוב מעניין: הוא הצטרף לקואלקום ב-1996 ושימש כראש פרויקטים וחבר בהנהלת קואלקום ישראל במשך 11 שנים. ב-2007 הוא עבר למתחרה, מארוול ישראל (Marvell), בה עסק בפרוייקטי הנדסה חדשניים, וכעת חוזר לקואלקום. "לקואלקום ישראל תפקיד מהותי בכוח ההנדסה של קואלקום", אמר ג'ייקובס. "הקמת המשרד לפיתוח שוק גלובלי תרחיב את נוכחותה של קואלקום בישראל".

אריק מימרן
אריק מימרן

רשת ביתית חכמה

במהלך פגישה עם עיתונאים היום, גילה ג'ייקובס שקואלקום החליטה להרחיב את פעילותה במספר תחומים מתפתחים, בהם: קישוריות מכונה למכונה (M2M), שוק הרכב ושוק האוטומציה הביתי. "תחום ה-M2M לא יתבסס על תשתיות סלולריות בלבד. רשתות ה-M2M יהיו רשתות עצמאיות שהטלפונים יכולים להתחבר אליהן. כלומר אנחנו צריכים להתמודד עם הבעיה ברמת הקישוריות הסלולרית וברמת הקישוריות הקווית. מרכז הפיתוח בישראל מתוכנן לפתח פתרונות קישוריות M2M קוויים".

ג'ייקובס סיפר שהחברה מתכננת להרחיב את פעילותה בתחום האלקטרוניקה הממונעת, ולהעביר טכנולוגיות מהתחום הסלולרי לתחום האלקטרוניקה בכלי-רכב. תחום נוסף שהיא הגדירה כתחום צמיחה הוא תחום הרשתות הביתיות (Home Automation): "כבר היום יש חיישנים ומודדים חכמיםפ המבוססים על רכיבים שלנו. בעתיד אנחנו מתכננים לפתח מתגי תקשורת (Gatways) המשלבים את החיישנים הביתיים בתוך רשת תקשורת ביתית".

אינטל מעבר לפינה

לאיום אחד לפחות הוא מתייחס ברצינות גמורה: "כניסת אינטל לתחום הנייד תיאלץ אותנו להיות יותר טובים. בינתיים יש לאינטל הרבה עבודה בשיפור המערכת על-גבי שבב (SoC) שלה. הם אלופים במניפולציה של בדיקות השוואתיות (Benchmark) כדי לגרום לכך שהביצועים שלהם ייראו טוב, אבל בפועל כיום יש 470 אבזרים שונים המצויים בתכנון ומבוססים על מעבד Snapdragon שלנו".

הוא לא חושש מהעובדה שלאינטל יש מפעל ייצור: "תעשיית הפאבלס מבוססת על גמישות, אולם מפעל הייצור של אינטל מבוסס על היכולת לייצר הרבה מאוד עותקים של אותו הדבר".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: השקעות והון סיכון , חדשות , טאבלט וסמארטפון , סמיקונדקטורס