אינטל מחפשת מנכ"ל חדש מחוץ לשורות החברה

6 ספטמבר, 2018

פנתה לראש קבוצת מרכזי הנתונים בקואלקום, אנאנד שנדראסקר. אחת מהבעיות של אינטל נעוצה בעובדה שחלק גדול מהמועמדים הטבעיים לתפקיד פרשו ממנה לאחר כניסתו של קראזניץ' לתפקיד המנכ"ל

קצת יותר בחודשיים לאחר ההתפטרות המפתיעה של בריאן קראזניץ' מניהול יצרנית השבבים השנייה בגודלה בעולם, נראה שאינל מתקשה למצוא לו מחליף. סוכנות בלומברג דיווחה אתמול (ד') שנציגי הדירקטוריון של אינטל פנו למספר מועמדים מחוץ לחברה כדי לבדוק את אפשרות מינויים לתפקיד מנכ"ל החברה. המועמד הטבעי ביותר הוא המנכ"ל הזמני הנוכחי וסמנכ"ל הכספים של אינטל, רוברט סוון, אולם בלומברג מסרה שהוא סרב לקבל את התפקיד והודיע שהוא רואה את מינויו כזמני בלבד.

אחת מהבעיות של אינטל נעוצה בעובדה שחלק גדול מהמועמדים הטבעיים לתפקיד פרשו מהחברה לאחר כניסתו של קראזניץ' לתפקיד המנכ"ל בחודש מאי 2013. בהם: רנה ג'יימס ששימשה בעבר כנשיאת אינטל וכיום היא היו"ר והמנכ"ל של חברת Ampere Computing, דיאן בריאנט ששימשה כמנהלת קבוצת מרכזי הנתונים של אינטל, קירק סקאוגן שהיה מנהל קבוצת המחשבים האישיים באינטל והיום הוא נשיא קבוצת מרכזי הנתונים של לנובו, וסטייסי סמית, כיום יו"ר חברת אוטודסק ולשעבר נשיא חטיבת הייצור והמכירות של אינטל.

לאחרונה נעשתה פנייה אל סטייסי, אולם הוא סרב לקבל את תפקיד המנכ"ל. על-פי בלומברג כעת מסתבר שאינטל פנתה לשני אישים נוספים מחוץ לחברה: סנג'אי ג'ה (Sanjay Jha) ו-אנאנד שנדראסקר (Anand Chandrasekher). סנג'אי ג'ה הוא דמות ותיקה בענף, ושימש בעבר כמנכ"ל קואלקום, מנכ"ל מוטורולה מוביליטי וכמנכ"ל קבלנית יציור השבבים גלובל-פאונדריז. גם לאנאנד שנדראסקר יש קשר לקואלקום, שבה הוא משמש כיום כראש קבוצת טכנולוגיות מרכזי הנתונים ולפני-כן שימש כמנהל השיווק של קואלקום. בעבר הרחוק יותר גם הוא יוצא אינטל, ובשנים 2006-2011 שימש כראש קבוצת האולטרא-ניידות, אשר פיתחה את מעבדי Atom של אינטל.

עדיין לא ברור מי יקבל לידיו את ההנהגה של אחת מהחברות החשובות ביותר בשוק השבבים העולמי, אולם נראה שהדירקטוריון של אינטל צריך למהר. המשקיעים לא אוהבים חוסר ודאות ובחודשיים האחרונים שבהם החברה מתנהלת עם מנכ"ל זמני, ירדה מניית אינטל בנסד"ק ממחיר של קצת מעל 57 דולר, למחיר של כ-47.7 דולר, המעניק לה שווי שוק של 220 מיליארד דולר.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אנשים , חדשות , סמיקונדקטורס

פורסם בתגיות: אינטל , מנכ"ל