שיתוף פעולה אסטרטגי בין אורביט ו-Inmarsat בתחום האינטרנט המוטס

20 מרץ, 2019

Inmarsat הבריטית הזמינה את הטרמינל הראשון מאורביט. היא מהחברות המובילות בתחום הקישוריות בטיסות מסחריות, הנמצא בפני צמיחה מואצת בשנים הקרובות

בתמונה למעלה: מערכת  MPT 30-90 בתהליכי בדיקה במעבדות אורביט. צילום: Techtime

חברת אורביט מנתניה (Orbit Communication Systems) סימנה את תחום הקישוריות במטוסים מסחריים (In-Flight Connectivity) כאחד ממנועי הצמיחה המרכזיים שלה בשנים הקרובות. היום (ד’) היא הוודיעה על שיתוף פעולה אסטרטגי ארוך טווח עם חברת Inmarsat הבריטית, שהיא אחת מחברות התקשורת הלוויינית הגדולות בעולם, שיתמקד בתחום הקישוריות בטיסות מסחריות. אורביט תספק ל-Innarsat מסופי VSAT מוטסים לתקשורת לוויינית לשימוש בעיקר בטיסות מסחריות.

במסגרת הפרויקט המשותף, אורביט קיבלה הזמנה ראשונה למערכת מדגם MPT 30-90 בהיקף של 650 אלף דולר. מערכת MPT 30-90 פותחה במקור לשוק הצבאי ומשמשת כמערכת תקשורת לוויינית מוטסת רב-תכליתית בתדרי Ka, המותאמת לצרכים צבאיים, ממשלתיים ומסחריים. היא כוללת אנטנה בגודל 46 ס”מ (18 אינץ’) שתסופק כמערכת אינטגרלית מלאה הכוללת ממשקי תוכנתה, מכניקה וחשמל. אורביט מסרה שהמערכת היא מודולרית ותעבור התאמה לצרכים של Inmarsat, המייעדת אותה לאספקת שירותי תקשורת לוויינית רחבת פס במטוסים מסחריים ועסקיים, במטוסים צבאיים, במטוסי משימה ובמל”טים.

23,000 מטוסים מסחריים עם אינטרנט עד 2027

הכנסותיה של Inmarsat ב-2018 צמחו ב-5.7% ל-1.3 מיליארד דולר, כשאחד ממנועי הצמיחה המשמעותיים ביותר העולים מהדו”ח הוא תחום הקישוריות בטיסות. שהניב לחברה הכנסות של 101 מיליון דולר, כפול מהסכום ב-2017. תחום ה-IFC אמנם מהווה כעת פחות מעשירית מהכנסותיה של החברה, אך צפוי לגדול באופן משמעותי בשנים הקרובות עם התרחבות אימוץ הטכנולוגיה בעולם התעופה המסחרי בעקבות הדרישה הגוברת בקרב הנוסעים. על-פי ההערכות, עד שנת 2027 כ-23 אלף מטוסים מסחריים כבר יהיו מצוידים במערכות תקשורת לוויינית שיספקו לנוסעים שירותי אינטרנט בפס רחב, בהשוואה לכ-7,400 מטוסים ב-2017.

Inmarsat היא אחת מחברות התקשורת הלוויינית הראשונות שהחלו להציע שירותי IFC, ובדו”ח השנתי צוין כי החברה חתמה בשנה האחרונה על שיתופי פעולה חדשים עם לקוחות מעולם התעופה המסחרי שמחזקים את מעמדה בתחום שצפוי להיות תחרותי מאוד בשנים הקרובות. לפני כחצי שנה חתמה Inmarsat על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי ל-10 שנים עם Panasonic Aviation, המספקת מערכות בידור ופתרונות תקשורת לחברות תעופה. שיתוף הפעולה מתמקד בתחום ה-IFC, במטרה לספק לחברות תעופה פיתרון משולב שיכלול שירותי קישוריות, בידור ותוכן בטיסות מסחריות.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תקשורת , תקשורת אלחוטית

פורסם בתגיות: Inmarsat , אורביט , אינטרנט במטוסים