מייסד ומנכ”ל חברת וואווי מכין אותה ל”מלחמה” נגד ארצות הברית

12 אוגוסט, 2019

סוכנות בלומברג פירסמה מיזכר פנימי שכתב רן שנגפאי, ובו הסביר שחברת וואווי צריכה לבנות "צבא בלתי מנוצח מפלדה בתוך 3-5 שנים, כדי להתגונן בפני תקיפה אמריקאית"

חברת וואווי (Huawei Technologies) נערכת לבצע ארגון מחדש רחב-היקף כדי לפתח עמידות בפני סנקציות אמריקאיות. סוכנות בלומברג פירסמה תזכיר פנימי שכתב מנכ”ל ומייסד חברת וואווי, רן שנגפאי, ובו כתב שהחברה צריכה לבנות “צבא בלתי מנוצח מפלדה”, שיאפשר לה “להתגונן בפני תקיפה אמריקאית”.

המיזכר מלא בביטויים צבאיים, אולי רמז לעברו של רן כמהנדס בצבא העמממי של סין. הוא כתב שבתחום הטלפונים הסלולריים, שהוא אחד מהתחומים הריווחיים ביותר של החברה, היא צריכה להשיג עצמאות מטכנולוגיות אמריאיות, ולבנות אקו סיסטמס שלם שאינו קשור לחברות מארה”ב. הוא הגדיר את המהלך כ”מסע ארוך וכואב”, אולי רמז ל”מסע הארוך” של מאו דזה דונג בשנת 1934. זו היתה נסיגה רגלית של הצבא הקומוניסטי בפיקודו של מאו, שהתבצעה לאורך 10,000 קילומטר, ואיפשרה לו להימלט מכיתור של הצבא הרפובליקני ולחדש את כוחותיו.

אסטרטגיית הדור החמישי

שנגפאי בן ה-74 כתב שיש צורך בארגון מחדש של החברה, “כדי לבנות את היכולות הנדרשות בעיתות מלחמה. נורו שני פגזים אל עסקי האלקטרוניקה הצרכנית שלנו (סמארטפונים ומחשבים), שלרוע המזל פגעו במיכל הדלק. כעת אנחנו צריכים להשלים שיפוץ כללי של החברה בתנאים הקשים ביותר, ולבנות צבא בלתי מנוצח בתוך שלוש עד חמש שנים”. עדיין לא ברור האם מדובר בקיצוצים וכיצד הם ישפיעו על 180,000 עובדי החברה.

ככל הנראה הוא החליט למקד את החברה בתחום טכנולוגיות הדור החמישי (5G) שבה יש לוואווי יתרונות טכנולוגיים המטרידים מאוד את ארצות הברית, ונחשבים לאחד מהגורמים המרכזיים להחלטת ממשל טראמפ להטיל עיצומים על וואווי. “ארצות הברית לא משתמשת בטכנולוגיות הדור החמישי המתקדמות ביותר”, הוא כתב במיזכר שנשלח לפני שבוע. “והדבר הזה עשוי לגרום לה לפגר מאחור בתחום הבינה המלאכותית”.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , חדשות חוץ , תעשייה וניהול , תקשורת

פורסם בתגיות: ארה"ב , מלחמת הסחר , סין