נוקיה תפטר עד 10,000 עובדים כדי להגדיל את תקציבי הפיתוח

16 מרץ, 2021

המהלך יביא לחסכון של 600 מיליון אירו בשנה, אשר ינותבו לפיתוח תשתיות הדור החמישי (5G) ותקשורת מבוססת ענן. הכריזה על שת"פ עם AWS בתחום Cloud RAN

חברת נוקיה (Nokia) הכריזה על תוכנית קיצוצים בהוצאות והפחתת כוח האדם, כדי שתוכל להגדיל את תקציבי הפיתוח ולהשיג מעמד של מובילה טכנולוגית בתחומי הליבה שלה, כמו רשתות הדור החמישי, תשתיות ענן ותשתיות תקשורת נתונים. החברה מתכננת לפטר בשנתיים הבאות 5,000-10,000 עובדים מתוך 90,000 עובדיה, כדי להשיג חיסכון של 600 מיליון אירו בשנה עד לסוף 2023. עלות המהלך נאמדת ב-600-700 מיליון אירו עד לסוף 2023.

הארגון מחדש יתבצע בעיקר בתחומי הענן והסלולר, כאשר הקיצוצים יפסחו על שתי החטיבות הנותרות, Network Infrastructure ו-Nokia Technologies. למרות זאת הן יידרשו לנהל בקרת הוצאות הדוקה ולהגדיל את תקציבי המו"פ. נשיא ומנכ"ל נוקיה, פקה לנדמרק (בתמונה למעלה), הודיע היום (ג') שמטרת הקיצוצים היא להגדיל את תקציבי המו"פ, "כדי להבטיח שנוקיה תשמור על מעמד מוביל בתחומים מרכזיים כמו הדור החמישי, הענן ותשתיות דיגיטליות".

לדבריו, המטרה היא שכל אחת מארבעת החטיבות של הקבוצה, תהיה מובילה עולמית בתחום המרכזי שבו היא פועלת. "בכל תחום שבו נחליט לפעול – המטרה שלנו היא להיות המובילים. לכן החלטנו להשקיע בשיפור איכות המוצרים, מחירים תחרותיים ובניית יכולת טכנולוגית". במסגרת המהלך נוקיה גם תבצע בדיקה מקיפה של כל פורטפוליו המוצרים שלה – כדי לצמצם אותו.

מוצרים לא חדשניים – יבוטלו

המשימה של חטיבת Mobile Networks היא להיות המובילה הבלתי מעורערת בתחום תשתיות התקשורת הניידת. לצורך זה היא תתמקד בחיזוק הפיתוח של טכנולוגיות הדור החמישי, ובצמצום הוצאות הפיתוח של מוצרים המבוססים על טכנולוגיות בוגרות. החטיבה תבצע התייעלות ארגונית ותוציא מהפורטפוליו שלה מוצרים ותיקים או מוצרים שיש ירידה בהיקף המכירות שלהם. חטיבת Cloud and Network Services צריכה להתאים את פעילותה אל השינויים במגמות השוק: במקום לרכוש ציוד, הלקוחות מעדיפים כיום לעבור לעבודה במתכונת של פתרונות כשירות הניתן מהענן. "החטיבה תמקד את פעילויות המו"פ בטכנולוגיות צומחות".

דוגמה לכך היא שיתוף הפעולה שעליו הכריזו השבוע נוקיה ו-AWS. שתי החברות הודיעו שהן נכנסות לתוכנית פיתוח משותפת של תשתיות רשת סלולריות המבוססות על הענן. במסגרת הזאת צוותים של נוקיה ו-AWS יפתחו פתרונות ויבצעו ניסויים בארכיטקטורות רשת סלולריות המבוססות על Cloud RAN (vRAN) ו-Open RAN. מטרת הפרוייקט המשותף היא לאפשר לספקיות שירותי תקשורת מהדור החמישי לנהל את הרשתות שלהן באמצעות תשתיות הענן של AWS.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: דור חמישי , חדשות , ענן , תקשורת

פורסם בתגיות: הדור החמישי , נוקיה , ענן